Długi weekend nad jeziorem

Home 9 blog 9 Atrakcje w Wielkopolsce 9 Długi weekend nad jeziorem
Opublikowano: 5 maja 2022

Długi weekend to doskonały moment na odpoczynek i oderwania się od codzienności, dlatego warto spędzić go poza domem. Na długi weekend nad jeziorem warto wybrać miejsce ze specjalną ofertą przygotowaną specjalnie na ten czas z wieloma atrakcjami i wydarzeniami, które jeszcze bardziej sprawią, że wypoczynek będzie wyjątkowy.

Długi weekend nad jeziorem w Olandii

Spędzając długi weekend w Olandii można cieszyć się urokami jeziora Kuchennego oraz Sierakowskiego Parku Narodowego, a także skorzystać z wielu atrakcji dostępnych na terenie obiektu: śniadaniem z regionalnych produktów, nielimitowanym dostępem do Strefy Relaksu, seansem w Michałówce. Dla gości dostępne jest także pole do mini golfa, rowery, rowerki wodne, bilard, boisko i wiele innych. Długi weekend nad jeziorem w Olandii to także doskonała okazja do poznania kultury olendrów i odwiedzenia skansensu miniatur.

Co zobaczyć podczas długiego weekendu?

Długi weekend nad jeziorem to doskonała okazja do odpoczynku, ale także zwiedzania. W pobliżu Olandii znajdują się miejscowości: Międzychód z rynkiem, jeziorem Miejskim oraz laufpompą, a także Kwilcz i Rozbitek, w których znajdują się dawne pałace. Podczas wycieczki warto odwiedzić także Sieraków i zobaczyć Zamek Opalińskich, Stado Ogierów oraz Kościół. Na dłuższą wycieczkę warto wybrać się do Poznania, w którym znajduje się wiele ciekawych i wartych odwiedzenia miejsc. Dla pasjonatów historii ciekawym miejscem okaże się Międzyrzecki Rejon Umocniony z dawnymi bunkrami i schronami. To także atrakcja dla osób, które lubią ekstremalne wyzwania. Na terenie województwa wielkopolskiego znajduje się wiele ciekawych drewnianych zabytków. Dla miłośników sztuki sakralnej ciekawe okażą się kościoły, których nie brakuje w małych miejscowościach. Wielkopolska to doskonałe miejsce na długi weekend nad jeziorem zarówno dla osób, którym zależy na spokoju, jak i dla tych, którzy cenią sobie aktywny wypoczynek.

Zobacz także: Ruiny starego młyna

Zobacz także inne posty:

Chalin – co zobaczyć?

Chalin – co zobaczyć?

Chalin to mała wieś sołecka w Polsce położona w województwie wielkopolskim. Po raz pierwszy wspomniano o miejscowości...

Magiczny ślub nad jeziorem

Magiczny ślub nad jeziorem

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych momentów w życiu, dlatego każda para młoda chce żeby był wyjątkowy i...