Jezioro Miejskie

Home 9 Kraina 100 Jezior 9 Jezioro Miejskie

Jezioro Miejskie znajduje się w miejscowości Międzychód, która jest niezwykle ciekawa i chętnie odwiedzana przez turystów ze względu na swoją interesującą historię. Jezioro Miejskie często odwiedzane jest przez mieszkańców, które wybierają je na różnego rodzaju aktywności, a także spacery i spędzanie czasu na świeżym powietrzu. Nad jeziorem znajduje się promenada, na której w ciągu dnia można spotkać spacerowiczów, a także osoby jeżdżące na rowerach i rolkach.

Atrakcje w pobliżu jeziora Miejskiego

Jezioro Miejskie położone jest na obszarze miasta Międzychód, które jest niezwykle urokliwe. Podczas wycieczki warto zwrócić uwagę na laufpompę w Międzychodzie, która przypomina o dawnej historii tego miejsca. Na uwagę zasługuje także rynek w Międzychodzie, uliczki z ciekawą zabudową, a także muzeum. Odwiedzając jezior Miejskie warto odwiedzić jezioro Kuchenne, które położone jest niedaleko. Warty odwiedzenia jest także Ogród Jordanowski, którego rozpoczęcie przebudowy zaplanowano na 2021 rok. Po przebudowie na jego terenie mają się znaleźć boiska, plac centralny, „Strefa Ciszy” i „Centrum Spotkań”.

Co warto zobaczyć?

Będąc w Międzychodzie warto wybrać się także do okolicznych miejscowości i zobaczyć inne atrakcje turystyczne. Kraina 100 Jezior oferuje wiele tras rowerowych i pieszych dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Coś dla siebie znajdą także grzybiarze oraz wędkarze. Osoby, które chcą skorzystać z kąpieli wodnych powinny wybrać się nad jezioro Kuchenne we wsi Prusim oraz jezioro Jaroszewskie z rozbudowaną infrastrukturą turystyczno-gastronomiczną.

Zobacz także

Jezioro Kłosowskie