Co warto zobaczyć na rynku w Międzychodzie?

Home 9 blog 9 Atrakcje w Wielkopolsce 9 Co warto zobaczyć na rynku w Międzychodzie?
Opublikowano: 15 kwietnia 2022

Międzychód to malownicze miasteczko położone na przesmyku między jeziorem a rzeką. Krajobraz dopełniają charakterystyczne kamieniczki oraz wąskie uliczki. W niewielkiej odległości od Międzychodu znajdują się jeziora oraz Sierakowski Park Narodowy. Podczas zwiedzania Międzychodu na uwagę zasługuje malowniczy rynek.

Rynek w Międzychodzie

Przechadzając się po rynku w Międzychodzie warto zwrócić uwagę na układ architektoniczny tego miasta. Przechadzając się wąskimi uliczkami zwanymi gąskami można dostrzec budowle z XVIII i XIX wieku. Na środku rynku w Międzychodzie znajduje się pomnik z rybaka, która nawiązuje do legendy p powstaniu tego miasta. Za najważniejszy zabytek sakralny uważa się późnogotycki kościół pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela. W Międzychodzie warto odwiedzić także Muzeum Regionalne.

Laufpompa w Międzychodzie

Laufpompa to symbol Międzychodu. To pompa przy głębinowej studni artezyjskiej, która znajduje się w samym centrum na rynku miasta. To symbol miasta, który wskazuje na jego uzdrowiskową historię. Woda wydobywająca się z laufpompy ma unikatową zawartość składników mineralnych, które wspomagają proces leczniczy. Podchodząc do laufpompy można wyczuć charakterystyczny zapach siarkowodoru, który jest głównym składnikiem międzychodzkich wód.

Wypoczynek w Międzychodzie

Międzychód to doskonałe miejsce na aktywny wypoczynek. Bliskość Sierakowskiego Parku Narodowego oraz malowniczych jezior to doskonała okazja do spacerów, podziwiania przyrody oraz aktywnego spędzania czasu. Kraina 100 Jezior oferuje wiele ścieżek edukacyjnych, a także tras pieszych i rowerowych. W Międzychodzie można także spacerować „Szlakiem Sławnych Międzychodzian”. Międzychód to także doskonałe miejsce dla miłośników kajakarstwa – bliskość ponad 50 jezior oraz rzeki Warty. Nie zabraknie także atrakcji dla żeglarzy. Międzychód oferuje także wiele atrakcji dla miłośników sportu – boiska wielofunkcyjne, boisko do siatkówki plażowej nad jeziorem miejskim, siłownie i ścieżki zdrowia. Odwiedzając Krainę 100 Jezior warto wybrać się na rynek do Międzychodu, aby podziwiać niezwykłą zabudowę, a także zobaczyć zabytkową laufpompe. W Międzychodzie atrakcje dla siebie znajdą miłośnicy aktywnego i spokojnego odpoczynku.

Zobacz także: Puszcza Notecka – Leśny Kompleks Promocyjny

Zobacz także inne posty:

Chalin – co zobaczyć?

Chalin – co zobaczyć?

Chalin to mała wieś sołecka w Polsce położona w województwie wielkopolskim. Po raz pierwszy wspomniano o miejscowości...

Magiczny ślub nad jeziorem

Magiczny ślub nad jeziorem

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych momentów w życiu, dlatego każda para młoda chce żeby był wyjątkowy i...