Kraina 100 Jezior – noclegi nad jeziorem

Home 9 Kraina 100 Jezior 9 Kraina 100 Jezior – noclegi nad jeziorem

Kraina 100 Jezior to niezwykle malowniczy i bogaty w atrakcje region, którego dokładne zwiedzenie zajmie więcej niż jeden dzień, dlatego warto poszukać miejsca, które będzie doskonałą bazą wypadową, a także pozwoli na wypoczynek w otoczeniu niezwykłej przyrody. Poszukujesz noclegu w Krainie 100 Jezior? Olandia to kraina wypoczynku położona w Sierakowskim Parku Krajobrazowym nad jeziorem Kuchennym. Znajduje się w miejscowości Prusim, która znajduje się na trasie Szlaku Stu Jezior, dlatego może być także jednym z przystanków podczas wycieczki rowerowej.

Olandia – noclegi w Krainie 100 Jezior

Olandia to nie tylko kraina wypoczynku, ale także miejsce, w którym kultywowana jest tradycja oraz pamięć o historii ludów olenderskich. Na jej terenie znajduje się skansen olenderski, 160 letni wiatrak typu Holender, dawny piec do wypieku chleba, a także mini zoo, stajnia oraz ogólnodostępna plaża przy jeziorze Kuchennym. Pokoje, restauracja, winiarnia oraz SPA mieszczą się w XVIII wiecznych zabudowaniach folwarku. Dzięki swojemu położeniu w Krainie 100 Jezior jest doskonałym miejscem na wypoczynek, a także stanowi bazę wypadową do odkrywania niezwykłych terenów Wielkopolski. Noclegi w Krainie 100 Jezior pozwalają cieszyć się pięknem i spokojem otaczającej przyrody. To doskonałe miejsce na wypoczynek zarówno dla grup, par, jak i rodzin z dziećmi. Bliskość ścieżek edukacyjnych, a także tras rowerowych i pieszych sprawiają, że miłośnicy wypoczynku na świeżym powietrzu nie będą się nudzili. Osoby lubiące wypoczynek nad jeziorem i kąpiele wodne także będą usatysfakcjonowane, ponieważ blisko Olandii znajduje się jezioro Kuchenne z piaszczystą plażą. W Krainie 100 Jezior znajduje się ponad 100 różnorodnych jezior z możliwością kąpieli, wędkowania, a także wypraw rowerkiem wodnym, łódką i kajakiem.

Kraina Stu Jezior – noclegi

W Olandii znajduje się 60 komfortowych pokoi, które znajdują się w Kamienniku, Dworze i Spichlerzu. Każde pomieszczenie jest wyjątkowe i nawiązuje do charakteru miejsca. Ośrodek przystosowany jest do rodzin z dziećmi. W Olandii organizowane są także wyjątkowe wydarzenia – Dzień Kobiet, Wielkanoc, Majówka itp., które obejmują nocleg, a także szereg atrakcji. Istnieje także możliwość realizacji Bonu Turystycznego. Poszukujesz nietypowych noclegów w Krainie 100 Jezior? Na terenie Olandii funkcjonuje pole namiotowe oraz miejsce dla kamperów. Nocleg pod namiotem w Krainie 100 Jezior to niezwykła przygoda, która pozwoli jeszcze bardziej poczuć charakter i niezwykła atmosferę tego miejsca.

Kraina 100 Jezior – co warto zobaczyć?

Kraina 100 Jezior to region obfitujący w niezwykłe miejsca oraz budowle, a także piękne krajobrazy. To doskonałe miejsce na romantyczny weekend, wypad ze znajomymi oraz rodzinne wakacje. Zarówno osoby poszukujące aktywności na świeżym powietrzu, jak i miłośnicy odpoczynku nad wodą znajdą coś dla siebie. W Krainie 100 Jezior znajduje się wiele szlaków pieszych i rowerowych oraz ścieżek dydaktycznych i pomników przyrody. Dla osób poszukujących ciekawych szlaków rowerowych przygotowano Szlak Stu Jezior, który zaczyna się w Poznaniu, a kończy w Międzychodzie, dodatkowo przebiega przez Prusim, w którym położona jest Olandia – kraina wypoczynku z bogatą historią.