Jezioro Jaroszewskie

Home 9 Kraina 100 Jezior 9 Jezioro Jaroszewskie

Jezioro Jaroszewskie położone jest w miejscowości Sieraków. Jego średnia głębokość wynosi 14,1 m, a maksymalna 35,7 m. Na wschodnim brzegu jeziora Jaroszewskiego znajdują się liczne kąpieliska oraz ośrodki wczasowe, a także rozwinięta baza turystyczno-gastronomiczna.

Wędkowanie na jeziorze Jaroszewskim

Jezioro Jaroszewskie posiada idealne warunki dla ryb drapieżnych: szczupak, okoń i sum, a także leszcze, karpie, płocie i liny. Na jeziorze Jaroszewskim można także łowić z jednostki pływającej. Zaleca się, aby rozpocząć łowienie przed przybyciem turystów i wypoczywających.

Jezioro Jaroszewskie – zezwolenia

Zezwolenia na łowienie na jeziorze Jaroszewskim można zakupić na stronie internetowej lub w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sierakowie.

Atrakcje w pobliżu jeziora Jaroszewskiego

Jezioro Jaroszewskie to atrakcyjne miejsce zarówno dla mieszkańców, jak i turystów z uwagi na rozbudowanie zaplecze turystyczno-gastronomiczne. Przyciąga miłośników wypoczynku nad wodą, sportów wodnych, grzybiarzy i wędkarzy. Jakość wody każdego roku oceniania jest jako doskonała. Nad brzegiem jeziora Jaroszewskiego znajdują się wypożyczalnie sprzętu wodnego: kajaków, rowerków wodnych, żaglówek i łódek. W pobliżu jeziora Jaroszewskiego znajduje się miejscowość Sieraków, w której warto zwiedzić Zamek Opalińskich oraz Stado Ogierów. Położenie na terenie malowniczej Krainy 100 Jezior oraz Sierakowskiego Parku Narodowego sprawia, że w pobliżu jezior znajduje się wiele tras pieszych oraz rowerowych, a także wiele rezerwatów przyrody oraz interesujących ścieżek dydaktycznych.

Zobacz także

Jezioro Kłosowskie