Jezioro Kłosowskie

Home 9 Kraina 100 Jezior 9 Jezioro Kłosowskie

Jezioro Kłosowskie jest jeziorem rynnowym położonym na pojezierzu Poznańskim. Znajduje się w gminie Sieraków w pobliżu Kobylarni i Chorzewa. Na wyspach jeziora Kłosowskiego zlokalizowany jest rezerwat Czaple Wyspy, który chroni zagrożone gatunki. Średnia głębokość jeziora Kłosowskiego wynosi 3,9 m, a głębokość maksymalna to 14,3 m.

Wędkowanie na jeziorze Kłosowskim

Ze względu na znajdujący się na terenie jeziora Kłosowskiego rezerwat wędkowanie dozwolone jest jedynie z brzegu. Jest to jednak wyjątkowo spokojne miejsce, pozbawione dużej ilości turystów. Jezioro Kłosowskie nie ma zagospodarowania turystycznego, dlatego jest doskonałym miejscem dla wędkarzy.

Atrakcje blisko jeziora Kłosowskiego

Sam teren wokół jeziora Kłosowskiego nie jest zagospodarowany turystycznie. Wokół znajdują się pagórki, wzniesienia, lasy oraz pola uprawne. Sam dojazd do jeziora nie stanowi problemu dzięki drogowskazom. Niewątpliwą atrakcją jest rezerwat przyrody, który znajduje się na wyspach jeziora Kłosowskiego. Położenie na terenie Puszczy Noteckiej sprawia, że obszar jeziora otoczony jest przez niezwykłą przyrodę i dostarcza rozrywki dla miłośników spacerów i nordic walking. Będąc nad jeziorem Kłosowskim warto wybrać się także do Sierakowa i zobaczyć m.in. Zamek Opalińskich oraz Stado Ogierów.