Korona Polski – mistrzostwa nordic walking

Home 9 Zajęcia 9 Korona Polski – mistrzostwa nordic walking

Kraina 100 Jezior to doskonałe miejsce na piesze oraz rowerowe wycieczki. Bogate w różnego rodzaju trasy oraz ścieżki edukacyjne. Dlatego co roku organizowana jest tu Korona Polski– mistrzostwa w nordic walkingu. Jeden z etapów imprezy odbywa się w magicznej Olandii, a współorganizatorem jest gmina Międzychód. W organizację zaangażowana jest także Fundacja Olandia.

Co to nordic walking?

Nordic walking to aktywność polegająca na marszu z kijkami.  Ta forma aktywności przybyła do Polski z Finlandii, gdzie została wymyślona w latach 20. XX wieku. Zapewniać miała całoroczny trening narciarzom biegowym. Obecnie cieszy się dużym zainteresowaniem u osób w różnym przedziale wiekowym. Nordic walking to także doskonała forma rehabilitacji oraz sposób na odciążenie stawów. Kluczowa jest jednak technika oraz zakup kijków do nordic walkingu. Jakie efekty może przynieść spacer z kijkami? Aktywuje aż 90% mięśni w naszym ciele, dzięki czemu przyczynia się do spalenia kalorii i utraty wagi. Dodatkowo nordic walking pozytywnie wpływa na układ krążeniowy oraz poprawia samopoczucie.

Mistrzostwa nordic walking w Olandii

Co roku w Olandii organizowany jest jeden z etapów Korony Zachodu doceniany przez uczestników ze względu na piękne widoki. Na biorących udział w Koronie Polski w Olandii czekają różne trasy, posiłek regeneracyjny, pamiątkowy medal, wyjątkowe trofea oraz integracyjny grill, a także gra terenowa dla drużyny, rodziny i osób indywidualnych. Każdy z uczestników otrzymuje także gadżety z miasta Międzychód. Dzięki udziałowi w mistrzostwach nordic walkingu wsparcie otrzymają podopieczni naszej Fundacji. Podczas tego wyjątkowego wydarzeniach można także zakupić produkty od lokalnych producentów, a także skorzystać z atrakcji na terenie Olandii – skansen miniatur, mini zoo, stajnia oraz plaża nad jeziorem Kuchennym.  Korona Zachodu w Olandii to niezwykłe wydarzenie, nie tylko dla dorosłych, ale dla całych rodzin. Na każdego czeka wiele atrakcji – malowanie buzi, puszczanie baniek, zabawy dla najmłodszych, pomiar składu ciała i wiele innych. Wydarzenie w 2021 roku organizowane było w grudniu, dlatego na uczestników czekał piknik świąteczny. W zawodach wzięły udział 33 osoby z niepełnosprawnością. Fundacja Olandia już od 7 lat zaangażowana jest w organizację mistrzostw nordic walking – Korona Zachodu. To wyjątkowe wydarzenie dla całej rodziny.

Korona Polski w Olandii 2022 r.

Również w 2022 roku mistrzostwa nordic walking odbędą się w Olandii. Ponownie będzie to zima, która nadaje niesamowitego charakteru magicznej Krainie 100 Jezior. Na każdego uczestnika będzie czekać: wyjątkowy medal, posiłek regeneracyjny, pamiątkowy numerek startowy z wyjątkowym hasłem motywującym, gadżety od organizatora i sponsorów.