Park im. Oskara Tietza w Międzychodzie

Home 9 blog 9 Atrakcje w Wielkopolsce 9 Park im. Oskara Tietza w Międzychodzie
Opublikowano: 11 maja 2022

Oskar Tietz urodził się i wychował w Międzychodzie. Pochodził z żydowskiej rodziny. Był światowym prekursorem zakładania dużych domów handlowych. Był także pomysłodawcą podatku VAT. Nigdy nie zapomniał o mieście, w którym się urodził i wychował. W XX w. postawił w mieście halę sportową, park miejski i wybudował promenadę wokół jeziora Miejskiego. Oskar Tietz wykupił jezioro i przekazał je miastu. Jego imieniem nazwano park, który jest jedną z atrakcji w tej miejscowości. Park im. Oskara Tietza zdobi drewniana rzeźba (zniszczona w 2020 roku) i kamień z portretem.

Co zobaczyć w parku im. Oskara Tietza?

W parku znajdują się atrakcje dla dzieci i młodzieży. Park im. Oskara Tietza położony jest zaraz obok jeziora Miejskiego, dlatego podczas spaceru można podziwiać widoki. Dodatkowo znajduje się pomost, a także fontanny, które są atrakcją dla dzieci i dorosłych. Park w sercu miasta pozwoli na odpoczynek w cieniu drzew i nabrania sił na dalsze zwiedzanie niezwykłego Międzychodu. W parku znajduje się także drewniana ławeczka. Park im. Oskara Tietza jest także miejscem organizacji różnego rodzaju wydarzeń miejskich.

Co odwiedzić w Międzychodzie?

Międzychód to interesująca miejscowość, w której znajduje się wiele miejsc i obiektów wartych zobaczenia. Na uwagę zasługuje malowniczy rynek, a także laufpompa, która jest symbolem tego miejsca i przypomina o jego przyszłości. Warto odwiedzić także deptak i jezioro Miejskie.

Zobacz także: Kościół św. Wojciecha w Chrzypsku Wielkim

Zobacz także inne posty:

Chalin – co zobaczyć?

Chalin – co zobaczyć?

Chalin to mała wieś sołecka w Polsce położona w województwie wielkopolskim. Po raz pierwszy wspomniano o miejscowości...

Magiczny ślub nad jeziorem

Magiczny ślub nad jeziorem

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych momentów w życiu, dlatego każda para młoda chce żeby był wyjątkowy i...