Jezioro Kuchenne

Home 9 Kraina 100 Jezior 9 Jezioro Kuchenne

Jezioro Kuchenne to jezioro morenowe znajdujące się w gminie Międzychód. Jezioro Kuchenne znajduje się w pobliżu Jeziora Miejskiego, łączy je wąski ok. 50 metrowy przesmyk. W niedalekiej odległości znajduje się także drugie jezioro Kuchenne, które położone jest obok wsi Prusim. Jest ono trzecim pod względem powierzchni jeziorem w gminie Kwilcz.

Jezioro Kuchenne we wsi Prusim

Jezioro Kuchenne obok wsi Prusim to zbiornik nadający się do kąpieli oraz wszelkich aktywności wodnych. Na jego brzegu znajduje się piaszczysta plaża miejska. Jakość wody określana jest jako doskonała. Nad jeziorem Kuchennym położona jest Kraina Wypoczynku Olandia. W ciepłych miesiącach turyści mogą skorzystać z kąpieli pod okiem ratowników, a także wypożyczalni kajaków i rowerów wodnych.

Atrakcje nad jeziorem Kuchennym

Położona nad jeziorem Olandia to kraina wypoczynku z ciekawymi, dawnymi zabudowaniami, 160-letnim wiatrakiem oraz skansenem olenderskim. Na jej terenie znajduje się także spa, restauracja oraz winiarnia. W pobliżu jeziora Kuchennego odbywają się różnego rodzaju wydarzenia, np. Korona Polski, czyli mistrzostwa nordic walking. Na terenie Olandii znajduje się także mini ZOO oraz mini golf.