Wielkopolska – wakacje nad jeziorem

Home 9 blog 9 Atrakcje w Wielkopolsce 9 Wielkopolska – wakacje nad jeziorem
Opublikowano: 17 maja 2022

Wielkopolska to region obfitujący w malownicze krajobrazy i piękne jeziora. Znajdziemy tu duże ośrodki wypoczynkowe i kameralne plaże. Ich różnorodność sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Gdzie spędzić wakacje nad jeziorem?

Wypoczynek nad jeziorem Kórnickim

Nad jeziorem Kórnickim położone są 2 miejscowości – Kórnik i Bnin. To miejsce chętnie wybierane przez mieszkańców okolicznych miejscowości na letni wypoczynek nad jeziorem. Nad jeziorem Kórnickim znajduje się niestrzeżone kąpielisko i wypożyczalnia sprzętu wodnego. W pobliżu jeziora znajdują się boiska. Na odwiedzających czeka także rozwinięta baza gastronomiczna i noclegowa. To doskonałe miejsce na wypoczynek nad jeziorem.

Wakacje nad jeziorem Lusowskim

Jezioro Lusowskie znajduje się w odległości 5 km od Poznania. Jest doskonałym wyborem, którym zależy na wakacjach nad jeziorem w kameralnej atmosferze. Nad jeziorem znajduje się niewielka plaża. Znajduje się tu także pomost, ławki i ładne widoki.

Wypoczynek nad wodą – jezioro Szwarzędzkie

Jezioro Szwarzędzkie to miejsce malownicze i przyciągające uwagę. To doskonałe miejsce na wypoczynek nad wodą w otoczeniu pięknej przyrody. Wody tego jeziora są zanieczyszczone ściekami, jednak od kilku lat trwa akcja oczyszczania. Pomimo zakazu kąpieli jezioro Szwarzędzkie to dobry wybór na wakacje nad jeziorem z dziećmi, ponieważ wokół akwenu znajdują się ścieżki, po których można spacerować oraz jeździć na rowerze lub rolkach. Na południowym brzegu jeziora znajduje się przystań i wypożyczalnia kajaków.

Wyjazd nad jezioro Wolsztyńskie

Jezioro Wolsztyńskie to doskonałe miejsce na wyjazd nad jezioro lub wakacje nad jeziorem. Jezioro to przyciąga czystą wodą i zadbanym kąpieliskiem. Dla miłośników spacerów będzie to miejsce idealne. Znajdują się tu rezerwaty przyrody oraz Skansen Budownictwa Ludowego Zachodniej Wielkopolski. Położony jest nad brzegiem jeziora, dzięki czemu możemy podziwiać starą zabudowę i piękno jeziora Wolsztyńskiego.

Wypoczynek w lesie nad jeziorem Stęszewskim – eko-plaża

Eko-plaża znajduje się w Pobiedziskach nad jeziorem Stęszewskim. To miejsce doskonałe dla osób starszych i rodzin z dziećmi, którym zależy na dostępnie do wody i cieniu. Dzięki położeniu plaży blisko lasu odpoczywający mogą cieszyć się chłodem nawet w upalnie dni. Wypoczywając w lesie nad jeziorem Stęszewskim możesz skorzystać z kąpieli wodnych, wypożyczalni sprzętu wodnego, punktów gastronomicznych i parkingu. Wejście dla dzieci do lat 3 jest darmowe, a dla osób od 3 roku życia kosztuje 5 zł.

Zobacz także: Kwilcz – co zobaczyć?

Zobacz także inne posty:

Chalin – co zobaczyć?

Chalin – co zobaczyć?

Chalin to mała wieś sołecka w Polsce położona w województwie wielkopolskim. Po raz pierwszy wspomniano o miejscowości...

Magiczny ślub nad jeziorem

Magiczny ślub nad jeziorem

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych momentów w życiu, dlatego każda para młoda chce żeby był wyjątkowy i...

Ciekawe miejsca w Wielkopolsce

Ciekawe miejsca w Wielkopolsce

Wiosna i zbliżające się lato to doskonały okres na wycieczki i poznawanie ciekawych atrakcji oraz zabytków różnych...