Ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem

Home 9 olandia 9 Ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem

Olandia to kraina wypoczynku położona w wielkopolskiej Krainie 100 Jezior. Otoczenie Sierakowskiego Parku Narodowego sprawia, że jest to miejsce, w którym można wypocząć w otoczeniu przyrody i ciszy. Olandia to ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem Kuchennym zlokalizowany w XVIII wiecznych zabudowaniach folwarku. Znajdziesz tutaj 60 komfortowych pokoi, restaurację serwująca dania zgodnie z zasadami Slow Food, klimatyczną Winiarnię oraz Zdrowotnię SPA oferującą liczne masaże i zabiegi kosmetyczne.

Ośrodek nad jeziorem – historia Olandii

Olandia przy współpracy z Fundacja Olandia stworzyły miejsce, które dba o tradycję. Wszystkie budynki w Olandii nawiązują swoją formą do kształtu jaki uzyskały w XIXw., w czasie, kiedy Prusim był własnością niemieckiej rodziny Von Reiche, która zarządzała majątkiem aż do końca II wojny światowej.

Ośrodek nad jeziorem – atrakcje

Olandia to miejsce z historią. Na jego terenie znajdziesz skansen miniatur, piec chlebowy, ekspozycje rolne, młyńskie koło oraz niezwykle interesujący 160 letni wiatrak typu Holender. Poszukujesz ośrodka wypoczynkowego w lesie? Olandia to ośrodek nad jeziorem otoczony przez lasy stanowiące aż 33% powierzchni Sierakowskiego Parku Narodowego. Na jego terenie znajduje się także wiele atrakcji dla najmłodszych: mini zoo, bajkolandia i plac zabaw.

Ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem – animacje dla dzieci

W Olandii dbamy, aby każdy gość był zadowolony. Różnorodność oferowanych atrakcji sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas wakacji, ferii zimowych, długich weekendów oraz świąt organizujemy animacje dla dzieci, zajęcia, warsztaty rodzinne i akademie kulinarne pod okiem profesjonalnych animatorów, które nie tylko dostarczą rozrywki, ale także rozwiną wiedzę i umiejętności najmłodszych.

Ośrodek nad jeziorem z wyżywieniem

Poszukujesz miejsca, w którym nie tylko wypoczniesz, ale także spróbujesz wyjątkowego wina, zjesz nadzwyczajny posiłek i poznasz olenderskie smaki? Niezwykłym elementem Olandii jest winiarnia, w której spróbować można trunków z wielu zakątków świata. Niepowtarzalny klimat miejsca sprzyja degustacji. Olandia to ośrodek nad jeziorem z wyżywieniem. W restauracji Olenderskie Smaki wyznaje się zasadę slow food – tradycja, historia, natura, ekologia, regionalizm. Menu opiera się na produktach pochodzących od regionalnych dostawców, takich jak kozie Sery Grądzkie, miód ze Starej Pasieki w Gościejewie, wieprzowina złotnicka z Gorzynia czy ryby z Krainy 100 Jezior. Chcesz zabrać wspomnienie Olandii ze sobą? Marka Olenderskie Smaki powstała z myślą o naturze, zdrowej żywności i smaku. Specjalnie dla naszych gości przygotowaliśmy zestawy upominkowe z tradycyjnymi olenderskimi produktami.

SPA Olandia

Ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem ze SPA? Zapraszamy do Olandii, w której strefa relaksu znajduje się bezpośrednio nad jeziorem. Pełna gama oryginalnych zabiegów SPA, kąpieli i masaży, opartych na filozofii powrotu do natury, w pełni komponują się z klimatem tego miejsca.

Ośrodki wypoczynkowe Wielkopolska – Olandia

Ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem Olandia to doskonałe miejsce zarówno na weekend, jak i dłuższy pobyt. Jego położenie pozwala na cieszenie się urokami i spokojem Krainy 100 Jezior. To wyjątkowy ośrodek nad jeziorem, w którym można poznać historię ludów olenderskich. Duża ilość atrakcji dla młodszy i starszych sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. W ciepłych miesiącach można spędzić czas na plaży i korzystać z uroków jeziora Kuchennego.

Zobacz także
Wesele nad jeziorem