Home 9 O nas

Fundacja Olandia powstała w 2010 roku w Prusimiu w Krainie 100 Jezior. Początkowo Fundacja zajmowała się ochroną zabytków( Przenieśliśmy i odbudowaliśmy wiatrak typu Holender z 1860r oraz stworzyliśmy wioske miniatur w Skansenie Olandia, a w 2018r przenieśliśmy wiatrak typu Paltrak, którego historia sięga 1754r.). Od 2011 rozszerzyła swoje działania o pomoc osobom chorym i niepełnosprawnym z całej Polski. Do dnia dzisiejszego przeprowadzamy liczne akcje charytatywne oraz mamy piętnaścioro stałych podopiecznych oraz programy, które obejmują pomoc akcyjną. Dodatkowo nasze działania rozwijają mieszkańców Powiatu Międzychodzkiego – organizujemy liczne koncerty, warsztaty, spotkania w których udział jest bezpłatny.  Naszą Misja jest rozwój naszej małej ojczyzny jaką jest Kraina 100 Jezior. O naszych działaniach przeczytasz na stronie lub mediach społecznościowych.  Fundacja została powołana przez Katarzynę Grzeszkowiak i Olafa Makiewicza dla których pomoc drugiemu człowiekowi jest najważniejsza.

Obecnie prowadzimy programy:

• Wszyscy mamy marzenia ( spełniamy marzenia osób chorych i niepełnosprawnych z całej Polski. Codzienne problemy, złe doświadczenia, a przedewszystkim w walce o zdrowie zapominamy o marzeniach. Zależy nam, aby sprawić osobom chorym i niepełnosprawnym radość) przeczytaj o naszym programie tutaj
  • Inkubator artystyczny ( Prowadzimy liczne warsztaty dla mieszkańców Powiatu Międzychodzkiego, Wielkopolski oraz Polski, integrujemy lokalne społeczeństwo i pokazujemy, że kultura z wielkiego świata może być bardzo blisko nas)
  • Klaster turystyczno ekologiczny Kraina 100 Jezior ( Edukujemy lokalne społeczeństwo z walorów jakie mamy w naszym regionie, prowadzimy spotkania oraz warsztaty, gdzie edukujemy jak ważna jest ekologia, pokazujemy mieszkańcom, ze otulina Puszczy Noteckiej to ogromny skarb dla naszego regionu uczymy wykorzystywać potencjał jaki nas otacza nie zapominając o zmianie podejścia do OZE) zobacz nasz portal tutaj
  • Pomoc na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych. ( zbieramy środki na leczenie i rehabilitacje naszych podopiecznych)