Jezioro Młyńskie

Home 9 Kraina 100 Jezior 9 Jezioro Młyńskie

Jezioro Młyńskie to jezioro morenowe w gminie Międzychód. Jezioro Młyńskie położone jest na skraju Puszczy Noteckiej w pobliżu licznych szlaków pieszych i  rowerowych, a także ścieżek dydaktycznych i szlaków konnych.

Wędkowanie na terenie jeziora Młyńskiego

Jezioro Młyńskie to doskonałe miejsce dla osób lubiących ciszę oraz spokój. Doskonale sprawdzi się także dla wędkarzy. Posiada dojście do wody, które umożliwia znalezienie dobrego miejsca do łowienia, a także skorzystania z jednej z kładek. Do wypożyczenia u dzierżawcy są łódki, na których także można łowić.

Atrakcje w pobliżu jeziora Młyńskiego

Ze wsi Kaplin rozchodzą się liczne szlaki turystyczne: piesze i rowerowe, a także trasy dla grzybiarzy oraz ścieżka dydaktyczna. Przy jednej z dróg przebiegającej na wschód od jeziora Młyńskiego znajduje się grób Polaka, który został zastrzelony za pomoc uciekinierom z obozu hitlerowskiego. Dla miłośników jazdy konnej także znajduje się szlak biegnący m.in. przez wschodnie wybrzeże jeziora. Warto odwiedzić także miasto Międzychód i zobaczyć zabytkową laufpompę, która jest symbolem tego miejsca. Rynek w Międzychodzie to urokliwe miejsce z wieloma ciekawymi budynkami. Jezioro Młyńskie położone jest na terenie Puszczy Noteckiej, która jest doskonałym miejscem dla osób lubiących spokój oraz bliskość natury.