Aktywny wypoczynek nad jeziorem Kuchennym

Home 9 blog 9 Olandia 9 Aktywny wypoczynek nad jeziorem Kuchennym
Opublikowano: 9 maja 2022

Kraina 100 Jezior to doskonałe miejsce na wakacje, dla tych którzy cenią sobie spokój i bliskość natury. Dzięki ogromnej ilości atrakcji, a także ciekawych miejsc jest niezwykle atrakcyjna dla miłośników aktywnego wypoczynku.

Co warto zobaczyć?

Jezioro Kuchenne położone jest we wsi Prusim. Tuż przy jego brzegu znajduje się Olandia z mini zoo, minigolfem, a także olenderskim skansenem. Nieopodal Prusimia znajduje się Kwilcz, w którym można zobaczyć Pałac. Podczas podróży warto zatrzymać się w Rozbitku, aby zobaczyć kolejny Pałac. Należy pamiętać, że oba budynki nie są udostępnione do zwiedzania i znajdują się na prywatnym terenie. W pobliżu Prusimia znajdują się kolejne 2 atrakcyjne dla odwiedzających miejscowości – Międzychód oraz Sieraków. Będąc w Międzychodzie warto zobaczyć rynek oraz zabytkową laufpompę, a w Sierakowie odwiedzić Zamek Opalińskich oraz Stado Ogierów. Na dłuższą wycieczkę warto udać się do Poznania, czyli jednego z najbardziej charakterystycznych miast w Wielkopolsce, w którym znajduje się wiele ciekawych atrakcji. Wartą zobaczenia atrakcją jest bez wątpienia Międzyrzecki Rejon Umocniony, czyli podziemny system fortyfikacji.

Aktywny wypoczynek nad jeziorem

Na terenie województwa wielkopolskiego znajduje się wiele jezior. Ich różnorodność sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Niektóre będą doskonałym wyborem dla fanów wędkarstwa oraz wycieczek pieszych i rowerowych, inne dla miłośników aktywności wodnych i wypoczynku nad wodą. Dla osób poszukujących rozbudowanej bazy turystyczno – gastronomicznej doskonałym wyborem będzie jezioro Jaroszewskie i jezioro Rusałka. Dla tych, którzy poszukują spokojnego wypoczynku nad jeziorem z możliwością kąpieli sprawdzi się jezioro Kuchenne. Fani wędkarstwa odnajdą się nad jeziorem Lutomskim.

Zobacz także: Malownicza wieś Prusim

Zobacz także inne posty:

Chalin – co zobaczyć?

Chalin – co zobaczyć?

Chalin to mała wieś sołecka w Polsce położona w województwie wielkopolskim. Po raz pierwszy wspomniano o miejscowości...

Magiczny ślub nad jeziorem

Magiczny ślub nad jeziorem

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych momentów w życiu, dlatego każda para młoda chce żeby był wyjątkowy i...