Wielkopolska – co warto zobaczyć?

Home 9 blog 9 Atrakcje w Wielkopolsce 9 Wielkopolska – co warto zobaczyć?
Opublikowano: 19 marca 2022

Wielkopolskę możemy określić jako turystyczny raj. To właśnie na terenie województwa wielkopolskiego znajduje się pierwsza stolica Polski. Znajdziemy tu jednak nie tylko miejsca historyczne, ale także masę innych atrakcji. Wielkopolska to także kraina jezior – rozlewają się tutaj liczne malownicze zbiorniki Pojezierza Wielkopolskiego. W Wielkopolsce nie brakuje także wielu licznych zabytków – zamki, pałace, stare dworki i folwarki, a także obiekty sakralne – stare katedry i drewniane kościółki. Co warto zobaczyć w Wielkopolsce?

Co zobaczyć w Wielkopolsce?

Wielkopolska bogata jest w atrakcyjne turystyczne, a także miejsca dla fanów spacerów i odpoczynku na świeżym powietrzu. W tym regionie w okolicach Sierakowa, Międzychodu i Kwilcza znajduje się Kraina 100 Jezior. Co warto zobaczyć w Krainie 100 Jezior? Piękne i różnorodne zbiorniki wodne, które dzięki swojej odmienności sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie. Warto zwrócić uwagę na zamek w Sierakowie. Zamek jest rekonstrukcją dawnej budowli, a w jego wnętrzach znajduje się muzeum. Warte odwiedzenia jest także miasteczko Międzychód i Kościół Męczeństwa Świętego Jana Chrzciciela. W Krainie 100 Jezior warto udać się do Olandii – krainy wypoczynku. Znajdziesz tam mini ZOO, Skansen Olenderski, wiatrak typu Holender oraz wiele innych atrakcji.

Co ciekawego w Wielkopolsce?

W Wielkopolsce znajdziemy wiele zamków, które warto zobaczyć: zamek w Gołuchowie, zamek w Kórniku, zamek w Stobnicy, zamek w Osiecznej oraz zamek w Kole. Miejscami wartymi uwagi są także: Pałac Myśliwski w Antoninie, Sanktuarium w Licheniu Starym i Pałac Rokosowo. Co zobaczyć w Wielkopolsce? Miastami, które warto odwiedzić w województwie wielkopolskim są Poznań i Gniezno. W obu miastach znajdziemy wiele interesujących zabytków, a także miejsc wartych uwagi.

Zobacz także: Jaki skansen warto zobaczyć w województwie Wielkopolskim?

Poznań – co warto zobaczyć?

Co warto zobaczyć w Poznaniu? Stary Rynek, renesansowy ratusz, archikatedrę św. apostołów Piotra i Pawła – jeden z najstarszych kościołów w kraju oraz Park Cytadela, monumentalny Zamek Cesarski i Zamek Królewski, który jest najstarszą zachowaną rezydencją królewską w Polsce.

Będąc w Poznaniu warto dodać do planu wycieczki także mniej oczywiste pozycje, np. Muzeum Instrumentów Muzycznych – jedyne w Polsce.

Gniezno – co warto zwiedzić?

Udając się do Gniezna warto rozpocząć zwiedzanie od Traktu Królewskiego – szlaku spacerowego, wzdłuż którego umiejscowione są główne atrakcje centrum oraz rzeźby. Obowiązkowym punktem zwiedzania jest historyczne wzgórze Lecha, na którym znajduje się Katedra Gnieźnieńska. W Katedrze nie można pominąć historycznych Drzwi Gnieźnieńskich. Atrakcjami, na które warto zwrócić uwagę w Gnieźnie jest Muzeum Początków Państwa Polskiego oraz Parowozownia.

Wielkopolska – co zobaczyć?

Wielkopolska to region bogaty w zabytki i budowle warte uwagi. To także miejsce, w którym odnajdą się wielbiciele przyrody, spacerów i wypoczynku na świeżym powietrzu. Bogata w atrakcje Kraina 100 Jezior to doskonałe miejsce na weekend i dłuższy wypoczynek.

Zobacz także: Zwiedzanie – Wielkopolska, co warto zobaczyć?

Zobacz także inne posty:

Chalin – co zobaczyć?

Chalin – co zobaczyć?

Chalin to mała wieś sołecka w Polsce położona w województwie wielkopolskim. Po raz pierwszy wspomniano o miejscowości...

Magiczny ślub nad jeziorem

Magiczny ślub nad jeziorem

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych momentów w życiu, dlatego każda para młoda chce żeby był wyjątkowy i...