Lato nad jeziorem Kuchennym

Home 9 blog 9 Olandia 9 Lato nad jeziorem Kuchennym
Opublikowano: 6 maja 2022

Wakacje nad jeziorem to doskonały sposób na wyciszenie się, odpoczęcie od zgiełku miasta i poczucie bliskości natury. Jezioro Kuchenne położone jest w Krainie 100 Jezior na terenie Sierakowskiego Parku Narodowego. Otaczają je lasy, w których znajduje się wiele ścieżek rowerowych i pieszych. Nad malowniczym jeziorem Kuchenny położona jest kraina wypoczynku Olandia.

Atrakcje nad jeziorem Kuchennym

Jezioro Kuchenne położone jest we wsi Prusim w pobliżu drugiego z jezior – Młyńskiego. To doskonałe miejsce do spędzenia lata nad jeziorem, ponieważ nad jego brzegiem znajduje się piaszczysta plaża. Dla miłośników kąpieli wodnych dostępna jest wydzielona strefa. Fani aktywności wodnych także znajdą coś dla siebie – kajaki, rowerki wodne, możliwość zabawy na wodnych atrakcjach. Bliskość Sierakowskiego Parku Narodowego gwarantuje dużą ilość ścieżek pieszych, rowerowych oraz do jazdy konnej. Wielkopolska to obszar bogaty w różnego rodzaju atrakcje i zabytki, dlatego osoby lubiące spędzać czas aktywnie także znajdą coś dla siebie.

Olandia nad jeziorem Kuchennym

Lato nad jeziorem warto spędzić w klimatycznym miejscu z historią. Olandia to kraina wypoczynku, w której wypocząć można w zabytkowych murach poznając kulturę ludów olenderskich. Bliskość jeziora Kuchennego, a także pobliskich lasów sprawiają, że to doskonałe miejsce na romantyczny weekend, wypad ze znajomymi oraz rodzinne wakacje. Lato nad jeziorem to doskonała okazja do odpoczynku i skorzystania z walorów Krainy 100 Jezior. Kąpiele wodne, wycieczki kajakiem i rowerkami wodnymi pozwalają na odpoczynek w otoczeniu  niezwykłej przyrody.

Zobacz także:Rezerwat przyrody Dolina Kamionki

Zobacz także inne posty:

Chalin – co zobaczyć?

Chalin – co zobaczyć?

Chalin to mała wieś sołecka w Polsce położona w województwie wielkopolskim. Po raz pierwszy wspomniano o miejscowości...

Magiczny ślub nad jeziorem

Magiczny ślub nad jeziorem

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych momentów w życiu, dlatego każda para młoda chce żeby był wyjątkowy i...