Zwiedzanie – Wielkopolska, co warto zobaczyć?

Home 9 blog 9 Atrakcje w Wielkopolsce 9 Zwiedzanie – Wielkopolska, co warto zobaczyć?
Opublikowano: 15 marca 2022

Wielkopolska ma do zaoferowania nie tylko Poznań oraz Gniezno, ale także wiele mniejszych miejscowości, w których znajdują się liczne zabytki, ciekawe budowle, a także piękne miejsca warte zobaczenia. Województwo wielkopolskie to różnorodny region, w którym każdy znajdzie coś dla siebie, także najmłodsi. Co zwiedzić z dziećmi w Wielkopolsce?

Co zwiedzić w Wielkopolsce z dziećmi?

Udając się z dzieckiem do województwa wielkopolskiego warto wybrać, zależnie od jego wieku, atrakcje, które przyciągną jego uwagę i sprawią, że nie będzie się nudziło. Zwiedzanie Wielkopolski – co warto zobaczyć? Rogalowe Muzeum i Muzeum Czekolady w Poznaniu – w obu miejscach dzieci mogą spróbować wyrobów powstających w muzeum, dodatkowo mają okazję przygotować własne rogale i zobaczyć proces powstawania smakołyków. Z dzieckiem warto wybrać się także do Wielkopolskiego Parku Etnograficznego, w którym znajdziemy wiele budynków pochodzących z XVII i XIX wieku. Podczas zwiedzania Wielkopolski warto także udać się do Laboratorium Wyobraźni, w którym zdobywa się wiedzę na temat otaczających nas zjawisk, a także pobudza się wyobraźnie i chęć do poznawania świata.

Co zwiedzić z dziećmi w Wielkopolsce? – Olandia

Olandia to XVIII wieczny zespół dworsko – parkowy położony nad Jeziorem Kuchennym. Znajduje się w Sierakowskim Parku Krajobrazowym zlokalizowanym w Krainie 100 Jezior. To doskonałe miejsce do wypoczynku, w którym znajduje się wiele atrakcji dla młodszych i starszych. Na terenie Olandii znajduje się stajnia, w której organizowane są zajęcia także dla początkujących. Do odwiedzin zachęca także Mini ZOO, którego mieszkańcami są kozy, gęsi, owce i wiele innych zwierząt. W Olandii znajdziesz także skansen i zobaczysz wiatrak typu „Holender”, który dzięki Fundacja Olandia został przewieziony na teren ośrodka. Podczas pobytu w Olandii możesz skorzystać z wielu tras rowerowych i spacerowych.

Wielkopolska – atrakcje

Wielkopolska to niesamowity krajobraz, bogactwo natury i pamiątki historyczne. A także ponad 3 tysiące km szlaków turystycznych, rzeki i jeziora, ośrodki jeździeckie oraz imprezy regionalne. Co zobaczyć podczas zwiedzania Wielkopolski? Planując podróż do Wielkopolski warto wpisać na swoją listę Szlak Piastowski, na którym znajdziemy pozostałości zamkowych ruin, zabytkowe kościoły i pomniki. Tę podróż warto zaplanować samochodem lub autokarem, ponieważ miejsca są od siebie oddalone. Warto wybrać się także na spacer po Wielkopolskim Parku Narodowym. Zwiedzanie warto zacząć od zobaczenia Wyspy Zamkowej. W Parku Narodowym znajduje się bardzo dobrze rozbudowana infrastruktura turystyczna. Będąc w Wielkopolsce warto zobaczyć także Jeziorko w Koninie nazywane „polskimi Malediwami” ze względu na piękny, turkusowy kolor wody. W jeziorze nie można się jednak kąpać, ponieważ jest to sztuczny zbiornik, do którego trafiają popioły z nieczynnej elektrowni.

Zwiedzanie Wielkopolski

Chcąc zwiedzić większość atrakcji w Wielkopolsce powinniśmy nastawić się na kilkudniową wycieczkę, ponieważ region ten obfituje w miejsca, które warto zobaczyć. To także doskonałe region na spędzenie urlopu z dziećmi. W Wielkopolsce znajdziemy wiele miejsc, które oferują atrakcje dla najmłodszych.

Zobacz także: Międzyrzecki Rejon Umocniony

Zobacz także inne posty:

Chalin – co zobaczyć?

Chalin – co zobaczyć?

Chalin to mała wieś sołecka w Polsce położona w województwie wielkopolskim. Po raz pierwszy wspomniano o miejscowości...

Magiczny ślub nad jeziorem

Magiczny ślub nad jeziorem

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych momentów w życiu, dlatego każda para młoda chce żeby był wyjątkowy i...