Wypoczynek last minute nad jeziorem w Olandii

Home 9 blog 9 Olandia 9 Wypoczynek last minute nad jeziorem w Olandii
Opublikowano: 10 lutego 2022

Brak planów na majówkę, wolny weekend, a może zapomniana rocznica? W Olandii dostępne są specjalne oferty na różnego rodzaju wydarzenia i zbliżające się dłuższe wolne weekendy. Dzięki szybkiemu i wygodnemu systemowi rezerwacji za pomocą kilku kliknięć wynajmiesz wymarzony pokój. Już tylko przyjazd dzieli cię od spokoju natury, szumu drzew i wypoczynku wśród przyrody i historii. Pamiętaj jednak, że nasz hotel chętnie odwiedzany jest przez gości z całej Polski, dlatego planując wyjazd warto dokonać rezerwacji wcześniej.

Olandia w malowniczej Krainie 100 Jezior

Kraina wypoczynku Olandia położona jest we wsi Prusim w dawnej letniej rezydencji rodu von Reich. Hotel znajduje się na terenie Sierakowskiego Parku Narodowego i Krainy 100 Jezior. To spokojne, malownicze miejsce doskonałe dla osób, które szukają odpoczynku od zgiełku miasta, a także bliskości natury. Olandia znajduje się bezpośrednio nad jeziorem Kuchennym, w którym w ciepłych miesiącach można zażywać kąpieli, a także korzystać z różnego rodzaju aktywności wodnych, np. rowerów oraz kajaków. Blisko Olandii znajdują się liczne ścieżki rowerowe oraz piesze, które przyciągają miłośników nordic walking’u. Dla siebie znajdą coś także fani jazdy konnej i spływów kajakowych. Olandia to doskonałe miejsce na wypoczynek, a także baza wypadowa do zwiedzania i odkrywania pięknych terenów wielkopolski.

Historia Olendrów w Olandii

Budynki w Olandii po renowacji nawiązują swoją formą do kształtu jaki uzyskały w XIXw. Olandia jest także miejscem przybliżającym kulturę olendrów, czyli dawnych ludów zamieszkujących te tereny znane ze swoich umiejętności melioracji. Na terenie krainy wypoczynku znajduje się olenderski skansen, a także 160-letni wiatrak typu Holender.

Last minute nad jeziorem

Olandia położona jest nad jeziorem Kuchennym oraz blisko jeziora Młyńskiego, dlatego miłośnicy wypoczynku nad wodą będą zadowoleni. Szukasz wypoczynku last minute? Skorzystaj z wyszukiwarki terminów dostępnej na stronie, a także zapoznaj się z listą ofert specjalnych.

Zobacz także: Lato nad jeziorem Kuchennym

Zobacz także inne posty:

Chalin – co zobaczyć?

Chalin – co zobaczyć?

Chalin to mała wieś sołecka w Polsce położona w województwie wielkopolskim. Po raz pierwszy wspomniano o miejscowości...

Magiczny ślub nad jeziorem

Magiczny ślub nad jeziorem

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych momentów w życiu, dlatego każda para młoda chce żeby był wyjątkowy i...