Gdzie na wakacje nad jezioro?

Home 9 blog 9 Atrakcje w Wielkopolsce 9 Gdzie na wakacje nad jezioro?
Opublikowano: 12 maja 2022

Planując wakacje w Polsce zastanawiamy się, który region wybrać. Najczęstszym kierunkiem wakacyjnych podróży są miejscowości nadmorskie, a także te znajdujące się w górach. Dużym powodzeniem cieszą się także Mazury ze względu na dużą ilość jezior i malowniczych terenów. Warto jednak planując wakacje nad jeziorem wziąć pod uwagę województwo wielkopolskie, na którego terenie znajduje się m.in. Kraina 100 Jezior, Sierakowski Park Narodowy i Puszcza Notecka.

Gdzie pojechać na wczasy nad jezioro?

Województwo wielkopolskie to niezwykle atrakcyjny turystycznie rejon. Bogaty w miejsca z historią, nietypowe atrakcje i zabytki. To także doskonała destynacja dla osób stawiających na aktywny wypoczynek. Nie brakuje w nim jednak miejsc na spokojne spędzenie urlopu, odpoczynek nad wodą w otoczeniu pięknej natury. W Wielkopolsce położone są Poznań oraz Gniezno, które obfitują w turystyczne atrakcje.

Gdzie wypocząć nad jeziorem?

Dla osób, którym zależy na odpoczynku nad jeziorem Kraina 100 Jezior będzie doskonałym wyborem. Na jej terenie znajduje się wiele akwenów z możliwością pływania, a także tych z możliwością wędkowania. Gdzie na wakacje nad jezioro? Wybierając miejsce na wypoczynek najlepiej kierować się tym, na czym zależy nam najbardziej. Jeżeli naszym celem jest odpoczynek nad wodą, korzystanie z atrakcji wodnych i kąpiele warto wybrać Olandię położoną nad jeziorem Kuchennym.

Gdzie pojechać z dziećmi w Wielkopolsce?

Województwo wielkopolskie to doskonale miejsce na rodzinne wakacje. Gdzie pojechać z dziećmi? Na uwagę zasługuje: ZOO w Poznaniu, Rogalowe Muzeum, Średzka Kolej Powiatowa i Laboratorium Wyobraźni. Starszych mogą zainteresować liczne pałace oraz zamki, m.in. Zamek w Sierakowie, Kurniku i Gołuchowie, a także Pałac z Dobrzycy. Atrakcją wartą zobaczenia jest także Międzyrzecki Rejon Umocniony.

Gdzie na spacer w Wielkopolsce?

Kraina 100 Jezior i Sierakowski Park Narodowy oferują wiele ścieżek rowerowych oraz pieszych, a także edukacyjnych. Dodatkowo warto odwiedzić Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Chalinie i Puszczę Notecką. W województwie wielkopolskim znajduje się wiele tras m.in. Szlak Stu Jezior, które można przemierzyć rowerem, pieszo lub samochodem i poznać historię tego wyjątkowego miejsca.

Zobacz także: Wypoczynek last minute nad jeziorem w Olandii

Zobacz także inne posty:

Chalin – co zobaczyć?

Chalin – co zobaczyć?

Chalin to mała wieś sołecka w Polsce położona w województwie wielkopolskim. Po raz pierwszy wspomniano o miejscowości...

Magiczny ślub nad jeziorem

Magiczny ślub nad jeziorem

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych momentów w życiu, dlatego każda para młoda chce żeby był wyjątkowy i...