Ciekawe miejsca w Wielkopolsce

Home 9 blog 9 Atrakcje w Wielkopolsce 9 Ciekawe miejsca w Wielkopolsce
Opublikowano: 12 maja 2022

Wiosna i zbliżające się lato to doskonały okres na wycieczki i poznawanie ciekawych atrakcji oraz zabytków różnych regionów. Województwo wielkopolskie to obszar bogaty w różnego rodzaju miejsca warte zobaczenia, dlatego jest doskonałym miejscem na krótki wypad lub dłuższe wakacje. Jakie są ciekawe miejsca w Wielkopolsce? Na uwagę zasługuje Sierakowski Park Narodowy, Puszcza Notecka i Kraina 100 Jezior. Jednak to nie jedyne ciekawe miejsca w tym regionie.

Miejsca do zwiedzania w Wielkopolsce – jezioro Lednickie

Poszukując ciekawych miejsc w Wielkopolsce warto wybrać się nad jezioro Lednickie. Na wyspie położonej na tym jeziorze znajdują się pozostałości grodu oraz najstarsze najlepiej zachowane pozostałości kamiennych budowli w Polsce z wczesnego średniowiecza. Nad brzegiem jeziora znajduje się także Wielkopolski Park Etnograficzny. Można w nim zobaczyć chałupy, wiatraki, budynki gospodarcze i kościół. Zwiedzanie muzeum może trwać nawet kilka godzin, podczas których poznamy kulturę dawnych mieszkańców wsi.

Konin jako jedno z najciekawszych miejsc w Wielkopolsce

Konin to miejscowość, która ma wiele do zaoferowania i będzie doskonałym wyborem na rodzinną wycieczkę. Na jego terenie znajduje się Centrum Edukacji i Rozrywki Park Makiet, w którym znajdziemy makiety z różnego rodzaju filmów, a także te o tematyce przyrodniczej i historycznej. Niektóre z nich są interaktywne, dlatego Park Makiet to doskonały wybór na wycieczkę z dziećmi. W Koninie znajduje się także najstarszy znak drogowy w Polsce. To kamienny słup, który został ustawiony w 1151 roku w połowie drogi z Kruszwicy do Kalisza. Kolejne ciekawe miejsce w Wielkopolsce to zamek w Koninie, w którym obecnie mieści się muzeum. Niedaleko Konina znajduje się piękne miejsce – Złota Góra. Na terenie Złotogórskiego Obszaru Chronionego znajduje się wieża widokowa, z której rozpościera się piękny widok.

Ciekawe miejsca w Wielkopolsce dla dzieci

Planując wycieczkę z dziećmi warto wybrać miejsca, w których nie będą się nudziły. Pierwszym wartym odwiedzenia miejscem jest Deli Park – rodzinny park edukacyjno-rozrywkowy w Trzebawiu. Znajduje się koło Poznania, a dla odwiedzających dostępne jest mini zoo, podniebna Eko-Wioska, Park Miniatur, modele owadów, a także atrakcje dla najmłodszych. Głównym założeniem parku jest nauka poprzez zabawę, dlatego najlepiej będą bawiły się w nim dzieci w wieku szkolnym. Ciekawą atrakcją w Wielkopolsce jest także skansen miniatur w Pobiedziskach, w których znajdziemy obiekty historyczne i budowle z terenów Wielkopolski w pomniejszeniu. Dobrym wyborem dla starszych dzieci i dorosłych jest Brama Poznania – interaktywne muzeum prezentujące historię Ostrowa Tumskiego. Magicznym miejscem jest Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, w którym znajdują się eksponaty z różnych stron świata, a także repliki pomników z różnych kultur.

Wielkopolska – miejsce na wypoczynek

W Wielkopolsce jest wiele ciekawych miejsc, a także tych, w których można wypocząć z dala od głośnego miasta. Duża ilość jezior, lasów i obszarów chronionych pozwala na odpoczynek w otoczeniu niezwykłej i pięknej przyrody. Dodatkowo województwo wielkopolskie to doskonały wybór dla osób, które stawiają na aktywne spędzanie czasu. Warte uwagi są nie tylko duże miasta, także liczne małe miejscowości oferują ciekawe miejsca i rozrywkę zarówno dla młodszych, jak i starszych.

Zobacz także: Gdzie na wakacje nad jezioro?

Zobacz także inne posty:

Chalin – co zobaczyć?

Chalin – co zobaczyć?

Chalin to mała wieś sołecka w Polsce położona w województwie wielkopolskim. Po raz pierwszy wspomniano o miejscowości...

Magiczny ślub nad jeziorem

Magiczny ślub nad jeziorem

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych momentów w życiu, dlatego każda para młoda chce żeby był wyjątkowy i...