Marzenia – Wszyscy mamy marzenia II edycja

Home 9 ,,Wszyscy Mamy Marzenia" 9 Marzenia – Wszyscy mamy marzenia II edycja

Wszyscy mamy marzenia, którego celem jest  spełnianie marzeń osób chorych i niepełnosprawnych z całej Polski. Zycie osób chorych i niepełnosprawnych nie jest łatwe co za tym idzie codzienna walka z chorobą, rehabilitacje, wyjazdy do lekarzy doprowadzają, że zapominają o swoich skrytych marzeniach. Nasz program został zapoczątkowany w 2018r i udało nam się spełnić 14 marzeń min; Filip Spotkał się z Robertem Lewandowskim, Lena dostała wymarzoną huśtawkę a Marcel elektryczny samochód to tylko nieliczne marzenia, które spełniliśmy. W tym roku postanowiliśmy spełnić kolejne marzenia, aby nam się to udało organizujemy min: Charytatywny bal karnawałowy już 02.03.2019 roku na którym będą zbierane środki na realizacje marzeń. Chcesz dołączyć do balu? kliknij tutaj.

Ty również możesz nam pomóc w spełnieniu marzeń dzieci chorych i niepełnosprawnych!

Wspomóż naszą akcje Spełniamy Marzenia i przekaż darowiznę na

Santander 03 1090 1388 0000 0001 1430 9330 z dopiskiem Wszyscy Mamy Marzenia edycja II.

Dla nas każdy grosz się liczy!

 

POMAGANIE JEST FAJNE!

Wszyscy mamy marzenia 2019!

adasAdam 

Adaś choruje na autyzm i niestety całkowicie nie mówi jest całkowicie zdany na swoich rodziców. Maluch uwielbia skakać na trampolinie, spędzać czas na dworze i bawić się ze swoimi rodzicami. Adaś należy do bardzo pogodnych i uśmiechniętych dzieci. Na co dzień  chodzi do specjalnego ośrodka szkolno – wychowawczego, jedno z ulubionych zajęć to jazda samochodem zabawką oraz jako pasaże prawdziwym. Chłopiec  ma dwoje kochających rodziców niestety nie stać ich na spełnienie marzenia Adasia.

Adaś Marzy o:

 • Trampolina

 

 

 

 

jakub-wojciowJakub

Mama Kubusia podczas porodu miała przeprowadzone  cesarskie cięcie, które było koniecznie ponieważ  nastąpiło zatrucie ciążowe.  Jako niemowlak rozwijał się wolniej od rówieśników  co zaniepokoiło rodziców. Zaczęły  się wizyty u różnych  specjalistów  którzy stwierdzili opóźnienia w rozwoju.  Jakub przeszedł badania genetyczne, kardiologiczne, okulistyczne i neurologiczne. Neurolog stwierdził u chłopca Dziecięce Porażenie Mózgowe. Kuba chodził do przedszkola z oddziałami integracyjnymi a następnie poszedł do  Szkoły Podstawowej, gdzie miał częściowe nauczanie indywidualne.  Po ukończeniu trzech klasy  rodzice przenieśli chłopca do Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego obecnie Kuba uczy się teraz bardzo dobrze. Obecnie chłopiec ma  rehabilitację ruchową i zajęcia Integracji Sensorycznej w szkole, a także jest pod stałą opieką logopedy w szkole i neurologopedy , którego wizyty muszą odbywać się prywatnie co niestety nie jest tanie.  Największym problemem Kuby jest koordynacja ruchowa, motoryka duża i mała. Chłopiec ciągle wymaga pomocy w codziennych czynnościach np przy ubieraniu i myciu itp.

Kubuś bardzo interesuje się lotnictwem całymi dniami mógłby patrzeć w niebo i obserwować latające samoloty przez lornetkę.  Rodzice zabierają Kube często na lądowiska i lotniska, aby mógł poobserwować lądujące i startujące samoloty.

 • Marzenie Kubusia to przelot samolotem i spotkanie z kapitanem

antekAntek

Antek jest dzieckiem autystycznym który nie mówi  ale jest bardzo uśmiechniętym i radosnym dzieckiem, który lubi się przytulać. Antek uwielbia taniec i zabawy ruchowe oraz spędzanie czasu na świeżym powietrzu ze swoimi rodzicami.  Antoś uwielbia patrzeć na samochody szczególnie duże ciężarówki . Chłopiec ma liczne rehabilitacje oraz chodzi do specjalistycznego przedszkola.

Antoś uwielbia bajki dlatego marzy o:

 • Projektor bajek w raz z bajkami

 

 

 

milosz-garsztkowiakMiłosz

Miłosz jest wcześniakiem w 26 tyg urodził się ważąc 820 g. Przeszedł wylewy do komorowe z 3/4 stopnia co spowodowało wodogłowie chłopiec ma założoną zastawkę komorowo-otrzewną co odprowadza nadmiar płynu mózgowo rdzeniowego ma również uszkodzony nerw wzrokowy reaguje tylko na światełka, a w 2016 roku doszła epilepsja. Miłoszek uczęszcza do przedszkola gdzie również ma wczesne wspomaganie rozwoju. Chłopca  wychowuję mama, której nie stać na spełnienie marzeń Miłosza.

Miłosz ma kilka marzeń:

 • Kolumna bąbelkowa
 • Kołderka obciążeniowa
 • Wibrator logopedyczny

 

 

oliwia-muchajerOliwia

Oliwia ma 3 lata i jest bardzo pogodna oraz ma zaraźliwy uśmiech i mnóstwo marzeń. Uwielbia spędzać czas z rodzeństwem, bawić się lalkami i śpiewać. Oliwka choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) – chorobę powoli osłabiającą wszystkie mięśnie powodując ich całkowity zanik. Jej najskrytsze marzenie jest żeby  nóżki w końcu zaczęły CHODZIĆ  tak jak nóżki siostry, mamy czy taty…

Niejednokrotnie na takie marzenia trzeba czekać całe życie. Oliwka  ma też bardziej przyziemne

marzenia wyczekiwane i w końcu spełnione sprawiają Jej niesamowitą radość i wdzięczność.

Oliwia marzy o:

 • zestawy domków i laleczek z serii Enchantimals, bądź laleczki LOL – Koszt marzenia 500 zł
 • fotelik samochodowy obrotowy do 36 kg
 • dwuosobowe auto terenowe na akumulator

adrian-wielgoszAdrian od urodzenia cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, porusza się przy pomocy wózka inwalidzkiego przy wsparciu drugiej osoby. Arian ma młodsze rodzeństwo Marte i Alana. Adrian jest  bardzo pogodny, lubi  towarzystwo innych osób.  Jego pasją jest słuchanie muzyki oraz podróżowanie samochodem.  Mistrzowsko recytuje wiersze i zna słowa wielu piosenek.

Adrian marzy o

 • Projektorze do pokoju: nocne niebo
 • Przenośnym głośniku wieża kolumna Bluetooth
 • Telewizorze z uchwytem do powieszenia w narożnik

 

aniela-gorniakAniela

Aniela ma 6 lat. Urodziła się z przepukliną mózgową, czego następstwem są liczne wady rozwojowe układu nerwowego. Cierpi na wodogłowie, padaczkę lekooporną, niedowład czterokończynowy spastyczny, refluks, skrzywienie kręgosłupa oraz zwichnięcie stawów biodrowych. Oddycha za pomocą rurki tracheotomijnej, korzysta z respiratora, natomiast karmienie odbywa się dojelitowo przez rurkę PEG. Aniela nie mówi, nie chodzi i nie siedzi, dlatego wymaga ciągłej, 24-godzinnej opieki. Mimo to jest radosnym dzieckiem i lubi towarzystwo innych osób.

Aniela, ze względu na czterokończynowy niedowład spastyczny bardzo lubi zabawy w wodzie, które dają jej uczucie relaksu i przyjemności. Do niedawna zabawy w wodzie można było przeprowadzać z córką w domowej wannie. Niestety, ze względu na duży obecnie wzrost i wagę Anieli, zabawy w wannie są już niemożliwe i niebezpieczne.

Aniela marzy o:

 • Basen stelażowy
 • Specjalistyczna poduszka Bath Bagel do stabilizacji głowy podczas pływania, dzięki której można bezpiecznie przebywać w basenie

mariusz-starzakMariusz

Mariusz w 2011 roku uległ wypadkowi samochodowemu, doznał urazu mózgowo- czaszkowego w wyniku, którego cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie spastyczne, nie chodzi.

Mimo swojej niepełnosprawności Mariusz jest pogodny, uśmiechnięty z dużym poczuciem humoru. Lubi poznawać nowe osoby. Każdego dnia walczy o odzyskanie sprawności.

Mariusz marzy o:

 • O spotkaniu z raperem Ryszardem Peją
 • Nowym telefonie typ smartfon
 • Nowym laptopie

 

 

 

iga-dawidowskaIga

Iga choruje na mózgowe porażenie dziecięce, niedoczynność tarczycy,  niedoczynność nadnerczy, padaczkę lekooporną, pęcherz neurogenny. Jest całkowicie niesprawna ruchowo oraz ma dużą wadę wzroku. Iga ma bardzo kochających rodziców, którzy każdego dnia dokładają ogromnych starań, aby spełnić wszystkie potrzeby Igi od rehabilitacji poprzez wizyty u specjalistów.

Iga marzy o:

 • Materac składany kształty
 • Światłowody, 100 włókien

 

 

 

alan-olszowskiAlan

Alan jest osobą z mózgowym porażeniem dziecięcym, nie porusza się samodzielnie. Mimo tego Alan jest bardzo uśmiechnięty i wesoły, który zaraża inne osoby swoim poczuciem humoru. Kocha dalekie podróże oraz towarzystwo innych osób. Jest doskonałym matematykiem. Alan marzy o :

 • Udział w koncercie zespołu disco polo
 • Wyjeździe do Warszawy na plan zdjęciowych serialu Na Wspólnej

 

 

zuzia-bilon

Jestem Zuzanna, mam 8 lat marzę o wspaniałych smoczych urodzinach. Bardzo bym chciała latać jak one. Nigdy nie miałam urodzi, na których były dzieci z mojej klasy. Bardzo chciałabym ich zaprosić oraz moją rodzinę. Miałabym tort ze smokiem Aszłin i Safir.

Zuzia jest alergikiem i ma Zespół Aspergera. Musi stosować dietę bez nabiału, glutenu i cukru. Chodzi do ogólnej szkoły podstawowej, do II klasy. Bardzo fascynują ją smoki, ptaki i latanie. Zuzia mimo wielu wyzwań, które stawia przed nią każdy dzień, dzielnie sobie radzi. Jest dziewczynką pogodną i wrażliwą na cudzą krzywdę. Dla swoich bliskich jest małą bohaterką, która się nie poddaje i zwycięsko walczy z przeciwnościami. Zorganizowanie takich urodziny byłoby dla niej wielką przygodą, w której udział miałby dzieci z jej klasy, poznając przy tym świat wyobraźni.

Zuzia marzy o przyjęciu urodzinowym 

 

mikolaj-krawiecMikołaj

Mikołaj ma Zespół Di George’a, złożoną wrodzoną wadę serca (w 2015 roku przeszedł korektę serca w Munster), obniżoną odporność,  stopę końsko-szpotawą i wiele innych problemów, np(wada wzroku i astygmatyzm, problemy z mową, niedosłuch w lewym uchu, problemy z zaaklimatyzowaniem się wśród ludzi). Mikołaj jest bardzo uśmiechnięty  uwielbia samochody i motoryzacje oraz elektronikę. Bardzo dużo czas spędza na dworze w swojej ukochanej wsi.

Mikołaj marzy o:

 • Laptopie 2w1

 

 

 

oliwia-oburzynskaOliwia

Oliwia ma 13 lat. Urodziła się z wadą serca, pierwszą operację przeszła w wieku 4,5 miesiąca życia, drugą w wieku 12 lat, ma wstawiona sztuczną zastawkę serca. Jest pod opieką specjalistów, musi brać leki do końca życia, w odpowiednich dawkach do prawidłowego wskaźnika  INR, jest to bardzo ważne, dlatego co kilka dni rodzie kontrolują, aby INR był prawidłowy. Obniżony lub podwyższony INR zagraża zdrowiu lub życiu .Od 5 lat u Oliwi  została stwierdzona duża wada wzroku, dlatego z tego  powodu uczestniczy w intensywnej rehabilitacji i nosi okulary .Z powodu chorób  jest ograniczona fizycznie  i nie może wykonywać różnych  sportów. Jej pasją są konie, od pół roku jeździ do stadniny na naukę jazdy konnej.

Oliwia marzy o:

 • Stroju jeździeckim (kask, spodnie, kamizelka, buty)
 • Deskorolka elektryczna

 

 

bogusz-fiszerBogusz

Bogusz choruje na chorobę Battena (ceroidolipofuscynoza neuronalna ) to niezwykle rzadka choroba genetyczna, która degradując komórki ośrodkowego układu nerwowego doprowadza do całkowitego wyniszczenia organizmu i zgonu. Dziecięca postać NCL1 występuje tak rzadko, że nie do końca znane są mechanizmy odpowiedzialne za ta chorobę. Obecnie Bogusz jest dzieckiem leżącym , nie widzącym, słabo słyszącym , nie mówi i

brak z nim kontaktu ale często się uśmiecha.

Bogusz marzy o:

 • Rowerek do rehabilitacji  – dzięki któremu z pomocą rodziców będzie można popracować nad mięśniami Bogusza , który nie chodzi a w związku z tym mięśnie zanikają
 • Hamak 2 osobowy ogrodowy ze stelażem i daszkiem
 • Wałek do rehabilitacji 50 cm lub 100 cm

bartosz-finskiBartosz

Bartosz Flisiński, uczęszczam do 7 klasy Szkoły Podstawowej nr 8 w Zgierzu. Choruję na nieuleczalną chorobę- dystrofię Duchen’a czyli zanik mięśni. Choroba postępuje. Od 2,5 roku poruszam się na wózku. Jednak nie poddaję się. Moje dni oprócz nauki, wypełnione są rehabilitacjami i zajęciami na basenie przez 7 dni w tygodniu. Rehabilitacje pomagają mi utrzymać moje mięśnie w lepszej kondycji oraz w byciu bardziej samodzielnym. Interesuje mnie piłka nożna oraz motoryzacja min. wyścigi samochodowe, szybkie samochody.

Bartosz marzy o:

 • Spotkaniu z Robertem Kubicą
 • Przejażdżka na torze w Kielcach lub w Słomczynie Ferrarii, Lamborghini
 • Kontroler Pad do konsoli PS4 z grą NBA 2k19

oliwia-gawrychOliwia

Oliwia urodziła się w 2008 r. z poważną wadą genetyczną aberracją strukturalną chromosomów pary 4 i 21. Trudniejsze w tym wszystkim jest to, że jest jednym z kilkorga dzieci z tą chorobą w Europie. Towarzyszą jej także inne choroby tj.: wzmożone napięcie mięśniowe, nisko rosłość (przez którą musi mieć stale podawany hormon wzrostu), wada serca ASDII fossae ovalis, wada wzroku nadwzroczność i astygmatyzm obu oczu, atopowe zapalenie skóry wywołane silną alergią pokarmową. Oliwia jest zawsze bardzo uśmiechnięta mimo przeciwności losu bije od niej pozytywna energia. Oliwa uwielbia bawić się na dworze i spędzać czas ze znajomymi, jeździć na rowerze, a najbardziej lubi spacery ze swoją mamą. Oliwka uwielbia wszystko co jest w jej ukochanym kolorze czyli fioletowym.

 • Oliwia marzy o fioletowym rowerze