Olandia EtnoFestiwal 2018 za nami!

Home 9 Etno Festiwal – Wstęp Wolny! 9 Olandia EtnoFestiwal 2018 za nami!

OLENDERSKI INKUBATOR ARTYSTYCZNY & ETNOFESTIWAL 2018

OLENDERSKI INKUBATOR ARTYSTYCZNY & ETNOFESTIWAL 2018 już za nami. Tegoroczną edycję festiwalu zapamiętamy na bardzo długo. Cieszymy się, że dzięki Samorządowi Województwa Wielkopolskiego, Narodowemu Instytutowi Wolności, Funduszowi Inicjatyw Obywatelskich udało nam się podnieść poprzeczkę festiwalu jeszcze wyżej.

Podczas naszego wydarzenia mieliśmy okazję gościć rozmaitych lokalnych wystawców i bardzo cieszy, że udało nam się ich tylu zgromadzić. Bardzo wysoki poziom konkursu o Złoty Wiatrak to kolejny istotny punkt – do finałowej trójki zakwalifikowały się zespoły: Kurna Chata, Żmij oraz Huraban. Zwycięzcą tegorocznej edycji festiwalu został ten pierwszy, a specjalne wyróżnienie powędrowało do grupy Żmij. Gratulujemy. Już poza konkursem mogliśmy posłuchać fantastycznego występu OczyBaszki, który przeniósł nas do magicznego świata etno. Oczywiście nie zabrakło popisów naszych młodych artystów, którzy wypracowali pod okiem Przemka Śledzia na warsztatach muzycznych utwór, który został przedstawiony podczas festiwalu. Nie mogliśmy zapomnieć też o100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, co  postanowiliśmy upamiętnić projektem pt: Potrafimy Zwyciężać, w którego skład wchodziły zespoły: Ciabatta, DeIndigo, Mokrofon, The Sandals oraz Nowy Folklor. Wszystkie one, w swoich stylach, przedstawiły poruszające wersje utworów upamiętniających tamte wydarzenia, znane już z wydanej przez Fabrykę Zespołów kilka lata temu płyty, ale tu w zupełnie nowych, porywających wersjach live.

Na samo zakończenie pojawił się jeszcze jeden folkowy zespół – Wałasi. Podczas tegorocznej edycji pogoda sprawiła nam ogromnego psikusa. Mimo ogromnej nawałnicy nie podaliśmy się i dokończyliśmy Olandia Etno Festiwal 2018 w Sali Fryzyjskiej. Dla upamiętnienia tej edycji posadziliśmy 7 wierzb. Dziękujemy wszystkim partnerom oraz patronatom medialnym i wspaniałej publiczności. Dziękujemy, że jesteście z nami!

Podczas tegorocznej edycji mieliśmy okazje zorganizować warsztaty kulinarne, muzyczne, teatralne, plastyczno graficzne, historyczne, fotograficzne i rękodzielnicze.

W warsztatach wzięli udział mieszkańcy powiatu Międzychodzkiego, powiatów sąsiednich oraz mieszkańcy Wielkopolski i Polski. Wspaniały czas, wspaniali ludzie. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku będziemy mogli ponownie spotkać się na warsztatach organizowanych przez Fundacje Olandia.

Wszystkie zdjęcia z naszych warsztatów znajdziecie na naszym profilu FB.

Projekt pt: OLENDERSKI INKUBATOR ARTYSTYCZNY & ETNOFESTIWAL 2018 jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego!

 

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z Olandia Etnofestiwal 2018 więcej zdjęc znajdziecie tutaj.