Doposażenie Miejsc Turystycznych w Krainie 100 Jezior”

Home 9 Doposażenie Miejsc Turystycznych w Krainie 100 Jezior”

Kraina 100 Jezior to wspaniały region na skraju Województwa Wielkopolskiego.

Fundacja Olandia od ponad dekady dba o rozwój całego regionu poprzez niezliczone działania promocyjne. Zachęca do odwiedzić wyjątkowego miejsca jakim Jest Kraina 100 Jezior.

Odwiedzając ciekawe zakątki naszego regionu warto zwrócić uwagę, gdzie warto pojechać i co odwiedzić dlatego stworzyliśmy mini przewodnik oraz doposażyliśmy atrakcje turystyczne w tablice informacyjne z mapą.

Gdzie warto udać się w Krainie 100 jezior?

1. Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach.

2. Wiatraczna Brama do Krainy 100 Jezior – Skansen Olandia z zabytkowym Wiatrakiem Paltrakiem oraz Wiatrakiem Koźlakiem, który zostanie przeniesiony w 2022 roku. Wiatraki znajdują się w Prusimiu bezpośrednio przy drodze nr 24.

3. Skansen Olandia w folwarku Olandia znajdujący się w wiosce Prusim nad jeziorem kuchennym. W skansenie znajduję się wiatrak typu Holender, skansen miniatur nawiązujący do kultury osadników Olenderskich, Olenderskie Młyńskie koło, Piec Chlebowy, Wędzarnia, ścieżka ekologiczna.

4. Zabytkowy cmentarz Ewangelicki znajdujący się w wiosce Prusim nad jeziorem młyńskim. Jest to zapomniany cmentarz.

5. Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Chalinie.

6. Muzeum Zamek Opalińskich.

Projekt pt: ,, Doposażenie Miejsc Turystycznych w Krainie 100 Jezior” zakładał utworzenie tablic informacyjnych o danym miejscu oraz mapą. Dodatkowo zostały zakupione stojaki na rowery, które znajdują się w Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chalinie, w Muzeum Zamek Opalińskich. Samoobsługową stacje naprawy rowerów oraz stojak na rowery znajdują się w Skansenie Olandia. Dodatkowo powstały mapki z trasą oraz atrakcjami w okolicy .
Zachęcamy do odwiedzin wspaniałych miejsc.
Projekt pt: ,, Doposażenie Miejsc Turystycznych w Krainie 100 Jezior” jest współfinansowany przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.