Olandia EtnoFestiwal 2019 co się będzie działo?

Home 9 Etno Festiwal – Wstęp Wolny! 9 Olandia EtnoFestiwal 2019 co się będzie działo?

OLANDIA W DUCHU XX-LECIA MIĘDZYWOJENNEGO

ZAPRASZAMY!

plakat_bckp

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Harmonogram wydarzenia:

15:00-16:30  Swing Craze (zapisy)
17:00-17:10 Oficjalne otwarcie festiwalu
17:10-18:00 Konkurs – Przedwojenne Piosenki
18:10-19:00 Konkurs – Summana
19:10-19:40 Wspomnienie o Irenie, czyli Kwiatkowska Show – Agata Cejba
19:40-20:00 Animacje ze Swing Craze
20:00-20:10 Ogłoszenie wyników konkursu
20:10-21:40 Warszawska Orkiestra Sentymentalna
21:30-0:00 Zabawa taneczn

 

Już 24 sierpnia 2019 na terenie Krainy Wypoczynku i Konferencji Olandia w Prusimiu (woj. Wielkopolskie) organizowany przez Fundacje Olandia  odbędzie się VIII edycja Olandia Etno Festiwal.

Stałym punktem programu festiwalu jest Konkurs o Złoty Wiatrak. Co roku w szranki stają młode i obiecujące kapele z gatunku etno / folk. Wśród laureatów konkursu są m.in. formacje: Lemko Tower, Krambabula, BAPU, Kurna Chata.

O Złoty Wiatrak na Olandia Etno Festiwal 2019 powalczą:

– Summana – ich twórczość jest wypadkową autorskich kompozycji oraz tradycyjnych pieśni z różnych stron świata. Mieszają się w niej afrykańskie rytmy, słowiańskie zaśpiewy i cygańskie melodie. Zespół tworzy 6 różnych osobowości muzycznych, które połączyła pasja, chęć przełamywania schematów a przede wszystkim niesamowita energia, która się wyzwala, gdy zespół gra na żywo. Swoją muzykę nazywają „bezpańską”…

– Przedwojenne Piosenki – to jeden z projektów duetu Malwiny Paszek i Tomka Grdenia. Powstał z inicjatywy Tomka, który wcześniej wykonywał repertuar przedwojenny solo. Malwina dodała nie tylko akordeon i śpiew, ale także swoje zamiłowanie do muzyki ludowej. Stąd oprócz pięknych i znanych szlagierów z lat 20′ i 30′ jak „Zimny Drań” czy „Umówiłem się z nią na dziewiątą” muzycy wykonują też zapomniane melodie, często z wpływami muzyki cygańskiej czy węgierskiej jak „Co bez miłości wart jest świat” czy „Puszta Fox”. W ich repertuarze nie brakuje tang, foxtrotów, slowfoxów czy walca.

Więcej informacji na stronie https://www.facebook.com/events/2656505131045116/

Po konkursie o Złoty Wiatrak zaprosimy na taneczną rozgrzewkę z grupą Swing Craze. To poznańska grupa entuzjastów i propagatorów tańców swingowych takich jak Lindy Hop, Authentic Jazz, Balboa, Collegiate Shag, Boogie Woogie, sięgających swoją historią do lat 30 XX wieku. Połączeni pasją i chęcią zarażenia nią innych, członkowie grupy organizują potańcówki, pokazy, animacje oraz festiwale i warsztaty z udziałem instruktorów z całej Polski. Niesamowita energia i niepowtarzalny klimat retro wyrażony zarówno w muzyce oraz tańcu jak i również w retro strojach i fryzurach uczestników przyciągają i zachwycają wszystkich, niezależnie od wieku.

https://www.facebook.com/swingcraze.poznan

Na tegorocznej scenie festiwalu nie zabraknie:
Wspomnienie o Irenie, czyli Kwiatkowska SHOW!” to recital oparty na piosence aktorskiej z repertuaru Ireny Kwiatkowskiej. Utwory ikony polskiego kabaretu zostały przez nas na nowo zinterpretowane. Kompozycje zostały utrzymane w musicalowym klimacie wprowadzającym widzów w taneczny, rewiowy nastrój. Piosenki nie zostały jednak pozbawione komediowego sznytu! Akompaniamentem recitalu będzie dźwięk pianina, który na żywo komentuje działania aktorki. Dzięki genialnym tekstom legendarnych polskich tekściarzy Jeremiego Przybory, Ludwika Starskiego oraz Romana Hemara widzowie przypomną sobie ginący już kunszt satyrycznych utworów sprzed lat. Z pewnością udowodnimy publiczności, że ich treści absolutnie się nie starzeją! Ten kalejdoskop różnych emocji, sytuacji, ale i niespodziewanych zwrotów akcji nie pozwoli widzom się znudzić. Bo czy jest coś bardziej intrygującego niż miłosne i towarzyskie perypetie?

 

Taneczne animacje płynnie przejdą w główny koncert festiwalu – występ Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej. Zespół zaproponuje wszystkim wycieczkę do XX-lecia międzywojennego – czasów Adama Astona, Wiery Gran, Mieczysława Fogga i innych gwiazd kina i teatru. Warszawska Orkiestra Sentymentalna z pasją kontynuuje tradycję rewiowych wykonań utworów tanecznych i sentymentalnych, zachowując ich naturalny i ponadczasowy czar, jednocześnie okraszając je odrobiną współczesnej wrażliwości muzycznej.

https://www.facebook.com/warszawskaorkiestrasentymentalna

 

W czasie festiwalu będzie można zaopatrzyć się w płyty (cd i winylowe) z dobrą muzyką – swoje bardzo obszerne zasoby przywiezie Muzyka na Okrągło, która zapewni przyjazny klimat oraz możliwość odsłuchu płyt na miejscu. Będą to stare wydania ale i nowe produkcje. Zapraszamy do szperania, kupowania i wymieniania czarnego złota!

https://www.facebook.com/Muzyka-na-okr%C4%85g%C5%82o-1576151802710100/

 

Dodatkowo:

-Atrakcje dla dzieci,

-Stoiska z lokalnymi wystawcami

– Kuchnia MIędzywojenna

A to nie wszystko! Dodatkowo przewidziano atrakcje kulinarne związane z kuchnią polską. Dzieci mile widziane – i dla nich znajdzie się sporo! A wszystko to odbędzie się w przepięknej Krainie 100 Jezior czyli tzw. małych Mazurach Wielkopolski w otulinie Puszczy Noteckiej. Zapraszamy zatem do Olandii. Wstęp wolny!

 

Projekt ,,Magiczna Kraina 100 Jezior”  jest sfinansowana przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020

 

fio-tekst