Wszyscy Mamy Marzenia 2020 – Marzenia Spełnione

Home 9 ,,Wszyscy Mamy Marzenia" 9 Wszyscy Mamy Marzenia 2020 – Marzenia Spełnione

Po raz III udało nam się zorganizować akcje Wszyscy Mamy Marzenia. Rok 2020 nie ułatwił nam zadania ale udało nam się spełnić wszystkie marzenia, które do nas wpłynęły. Jesteśmy szczęśliwi, że sprawiliśmy tyle uśmiechu i radości. Chociaż przez chwile mogliście się oderwać od problemów dnia codziennego.  T wszystko nie odbyło by się, gdy by nie ludzie dobrej woli, którzy wspierają nasze działania.

Ty również możesz dołączyć do naszego grona i wesprzeć działania Fundacji Olandia. \

PRZEKAZUJĄC DOWOLNĄ DAROWIZNE

Fundacja Olandia

Tytuł: Wszyscy Mamy Marzenia

Santander Bank Polska 03 1090 1388 0000 0001 1430 9330

MOŻECIE RÓNIEŻ PRZEKAZAĆ SWÓJ 1% podatku
KRS: 0000349926

Dziękujemy!

Alicja

Elbląg

Alicja Józefowska jest wesołą dziewczynką, Alicja urodziła się 23.05.2016    z wada dłoni. W prawej dłoni brak dwóch paluszków. Po pewnym czasie wyszła wada nóg. Cała strona prawa Alicji jest słabsza. Alicja również nosi okulary bo ma wadę wzroku. Prawa kość udowa jest wygięta oraz skrócona. Alicja mimo swoich problemów jest wesoła radosna bardzo lubi dzieci. Dziewczynka bardzo lubi pomagać swojej siostrze i razem się bawić . Chodzi obecnie do przedszkola z oddziałem integracyjnym. Bardzo lubi swoja rehabilitacje terapie ręki oraz terapie sensoryczna i ogólnorozwojową.

Alicja marzyła o specjalistycznym biurku.

Alicja Józefowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Antek Ratajczak

Międzychód

Antoś ma  5 lat  cierpi na Autyzm dziecięcy. Chłopiec mimo tego że nie mówi jest bardzo pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem, lubi patrzeć na duże auta takie jak tiry oprócz tego uwielbia się bujać na huśtawce i pluskać w wodzie.

Antka marzeniem był tablet multimedialny

131479774_305422350776466_6294638174658844475_n

 

 

 

 

 

 

 

 

Bartek ŻAK

Kwilcz

Bartek jest wesołym i zawsze pogodnym 7 latkiem.

W wieku 6 lat zdiagnozowano u niego zaburzenia ze spectrum autyzmu oraz zaburzenia integracji sensorycznej.

Bartek bardzo lubi uczęszczać na zajęcia przedszkolne, ale kontakty z rówieśnikami sprawiają mu dużą trudność. Mimo wielu wyzwań, które stawia przed nim każdy dzień, dzielnie sobie radzi. Bartek jest na diecie ograniczającej spożycie cukru, laktozy i glutenu. Uczęszcza on na liczne terapie. Jedną z ulubionych jest hipoterapia w Stajni Olandia.

Bartek marzył o laptopie.

 

Bartosz Zak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bogusz Fiszer

Sieraków

Bogusz choruje na chorobę Battena (ceroidolipofuscynoza neuronalna ) to niezwykle rzadka choroba genetyczna, która degradując komórki ośrodkowego układu nerwowego doprowadza do całkowitego wyniszczenia organizmu i zgonu. Dziecięca postać NCL1 występuje tak rzadko, że nie do końca znane są mechanizmy odpowiedzialne za ta chorobę. Obecnie Bogusz jest dzieckiem leżącym, nie widzącym, słabo słyszącym , nie mówi i brak z nim kontaktu.

Bogusz marzył o specjalistycznej macie.

IMG_20201027_182920761

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Filip i Jakub Mroczyńscy

Międzychód

Filip i Jakub chorują na Zespół Łamliwego Chromosomu X jest to choroba genetyczna, która powoduje upośledzenie umysłowe, zaburzenia mowy nadpobudliwość, niestabilność emocjonalną i pewne cechy autystyczne.
Piłka nożna towarzyszy Filipowi od urodzenia, ogląda wszystkie możliwe mecze jak również gra na X box w fifę, jego młodszy brat Kubuś uwielbia zwierzęta i wszystko co z nimi związane.

Chłopcy marzyli o zestawie gier.

Mroczynscy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bartosz Flisiński

Zgierz

Uczęszczam do 8 klasy Szkoły Podstawowej nr 8 w Zgierzu. Choruję na nieuleczalną chorobę- dystrofię Duchen’a czyli zanik mięśni. Choroba postępuje. Od 2,5 roku poruszam się na wózku. Jednak nie poddaję się. Moje dni oprócz nauki, wypełnione są rehabilitacjami i zajęciami na basenie przez 7 dni w tygodniu. Rehabilitacje pomagają mi utrzymać moje mięśnie w lepszej kondycji oraz w byciu bardziej samodzielnym. Interesuje mnie piłka nożna oraz motoryzacja min. wyścigi samochodowe, szybkie samochody.

Bartek marzył o wspólnych wakacjach z Tatą

Bartosz Flisiński

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Laura Przymuszała

Kwilcz

Wszyscy pragniemy szczęścia, wszyscy mamy marzenia, niestety nie wszyscy mamy to szczęście mając zdrowie. Laura choruje na mukowiscydozę, choroba ta jest bardzo nieprzewidywalna, potrafi odebrać życie w ciągu kilku miesięcy. Codzienne rehabilitacje i inhalacje zabierają bardzo dużo czasu, który mógłby być poświęcony zabawie. Chcemy choć trochę oderwać Laurę od tej rzeczywistości jaką jest choroba. Staramy się umilić jej życie jak najbardziej się da, każde spełnienie jej marzenia większego czy mniejszego sprawi ogromny uśmiech na jej twarzy.

Laura marzyła o konsoli XBOX.

A3C33D0C-C6DC-44E0-B2D3-E1BCF96CB71C

 

 

 

 

 

 

 

Maciej Pietrzak

Oborniki

Maciej urodził się 18.01.2009 roku z rozpoznaniem opóźnienia etapów rozwoju fizjologicznych. Od samego urodzenia Maćko był walecznym chłopcem z dnia na dzień mama chłopca odkrywała nowe choroby.

Najcięższą z chorób  jest Zespół Móżdżkowy oraz wada wrodzona ośrodkowego układu nerwowego (brak wykształcenia robaka móżdżku) Maciej jest po przebytej operacji rozszczepu podniebienia  i 2 operacjach na zeza rozbieżnego. Chłopiec ma także niepełnosprawność intelektualną w stopniu znacznym oraz wady mowy i wzroku.

Maciej chodzi za pomocą drugiej osoby(niestety nie ma orientacji w terenie i poczucia zagrożenia) Rodzina jest na etapie uczenia chłopca samodzielności w codziennych czynnościach (jedzenie, ubieranie) pomimo dużych postępów rozwojowych staje się bardzo agresywny, nie panuje nad nerwami.

Na co dzień uczęszcza do szkoły specjalnej, gdzie ma dużo zajęć wspierających. Pomimo tego nadal korzystamy z prywatnej rehabilitacji jak i zajęć sensorycznych oraz logopedycznych. Na dzień dzisiejszy jest pod stałą opieka lekarzy(neurolog, okulista, ortopeda, psychiatra) Przed Mackiem jeszcze bardzo daleka droga do samodzielności.

Maciej marzył o trampolinie

Maciej Oborniki

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Marcel Kokoszanek

Międzychód

Jestem Marcel, przyszedłem na świat 21.07.2014. Jestem bardzo pogodnym dzieckiem zawsze uśmiechniętym pełnym energii wrażliwym chłopcem.

Urodziłem się z zespołem wad wrodzonych:  uszkodzenie chromosomu pary 5, rozczep wargi i podniebienia, obustronne wodonercze, torbiel przewodu pokarmowego, wentrikulomegalia, zmętnienie soczewek w obu oczach, wiotkość krtani

Bardzo lubię się huśtać i zjeżdżać na zjeżdżalni. Sprawia mi to dużo radości i przy okazji usprawniam się ruchowo.

Marcel marzył o własnym placu zabaw.

 

 

Marcelina Józefowska

Elbląg

Marcelina ma Mózgowe porażenie dziecięce, „zespół jelita krótkiego”, hipersplenizm, hepatosplenomegalia i inne.

Marcelinka bardzo dużo przeszła posocznice , dożywianie pozajelitowe i inne, mimo to jest zawsze bardzo wesoła i radosna. Marcelinie zależy tylko na tym by mieć wokół siebie dużo dzieci znajomych. Córka bardzo potrzebuje akceptacji kontaktu z rówieśnikami.

Marcelina marzyła o tablecie interaktywnym.

IMG_20201111_094909999

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Michał Towpik

Piła

Michał 10 lutego obchodzi swoje 23 urodziny. Cztery lata temu uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu doznając wielu obrażeń w tym ciężkiego urazu mózgu co spowodowało niedowład czterokończynowy. Porusz się na wózku inwalidzkim. Przed wypadkiem był aktywnym i życzliwym młodzieńcem. Bardzo lubianym w swoim otoczeniu. Pasjonował się sportem a w szczególności piłką koszykową, piłką nożną oraz jazdą na rowerze. Niesamowitą przyjemność sprawiało mu miksowanie na konsoli DJ. Próbował swych sił jako DJ na imprezach rodzinnych(osiemnastki, porter, zjazdy rodzinne), szkolnych. To był jego drugi świat. W chwili obecnej bardzo marzy o konsoli i głośnikach. Stary sprzęt uległ już zużyciu. Na chwilę obecną nie stać mnie na spełnienie takiego marzenia ponieważ koszty rehabilitacji są bardzo wysokie i pochłaniają wszystkie nasze pieniądze(sama wychowuję trójkę dzieci). Bardzo chciała bym zobaczyć radosny uśmiech  syna taki który gościł na jego twarzy przed wypadkiem.

Michał marzył o zestawie dla DJ.

Towpik

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mikołaj Krawiec

Mechnacz

Mam na imię Mikołaj i mam 9 lat, chodzę do 3 klasy szkoły podstawowej. Urodziłem się z Zespołem Di George’a który u mnie objawia się znacznie obniżoną odpornością, stopą końsko-szpotawą, dość sporą wadą wzroku i wrodzoną złożoną wadą serca (skorygowaną w 2015 roku w Munster-Niemcy). Jestem pod kontrolą wielu specjalistów, min. Kardiologa, Ortopedy, Immunologa, Audiologa, Okulisty, Gastroenterologa, Endokrynologa itd. Do tego dochodzi też rehabilitacja z fizjoterapeutką.
Mikołaj marzył o głośniku przenośnym

Mikołaj Krawiec 1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oliwia Mach

Mierzyn

Oliwia ma skończone 4 lata i uczęszcza do przedszkola integracyjnego.

Zapytana co lubi robić, odpowiedziała krótko – JEŚĆ.

Rehabilitacja, zabawy w chowanego, śpiewanie i rysowanie – to Jej codzienność.

Córka choruje na rdzeniowy zanik mięśni (SMA) – choroba Oliwii osłabiła mięśnie rąk ale przede wszystkim nóg, dlatego porusza się na wózku inwalidzkim. Od września 2019 roku przystąpiła do długo wyczekiwanego leczenia, które ma na celu zatrzymanie postępowania choroby, ale w zależności od opieki i rehabilitacji, może też przywrócić utracone umiejętności.

Oliwia aktualnie jest po 4 dawce leku, więc to dopiero początek, ale ma silną wole i mnóstwo chęci dlatego wierzymy, że teraz będzie już tylko lepiej.

Oliwia marzyła o basenie w którym będzie mogła odbywać się rehabilitacja.

Oliwia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tomasz Kwiatek

Krąplewo

Ponad 10 lat temu u mojego 17-letniego, zdrowego dotychczas, syna ujawnił się gigantycznych rozmiarów naczyniak tętniczo-żylny umiejscowiony w płacie potylicznym. Konsekwencją tego był dwukrotny wylew śródmózgowy, w wyniku, którego Tomek zapadł w 8-miesięczną śpiączkę. Jego stan był oceniany jako skrajnie krytyczny.

Walka o jego życie trwała ponad pół roku. Jedną z licznych komplikacji była przebita opłucna, a w rezultacie odma płuc i ropień. Proponowano operację, ale ze względu na stan ogólny zabieg operacyjny był obarczony dużym ryzykiem zgonu. Jednocześnie syn przez blisko 5 miesięcy nie podejmował samodzielnego oddechu, co wiązało się z koniecznością respiratoterapii.

Dzięki zintensyfikowaniu terapii Tomek poczynił znaczny postęp. Pomimo, że jeszcze nie potrafi chodzić i samodzielnie siadać to stara się być jak najbardziej samodzielny. Coraz więcej codziennych czynności próbuje wykonywać prawą ręką np. samodzielnie potrafi się już napić, chociaż nadal przeszkodą jest spastyka czterokończynowa i przykurcze. Obecnie walczymy o to, żeby uruchomić Tomka lewą rękę a także nogę, co pozwoliłoby mu na samodzielne chodzenie. Poza tym syn wykonuje coraz więcej ćwiczeń w pozycjach stojących. Tomek nauczył się od nowa pisać, ale wciąż dużym utrudnieniem jest upośledzenie słuchu i mowy, a także powracające epizody padaczkowe. Poza tym brak kości czaszki jest sporą przeszkodą podczas intensywniejszych ćwiczeń. 4 lata temu okazało się również, że syn cierpi na kamice nerkową.

Tomek marzył o konsoli XBOX.

IMG_20201110_145049

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Iga Dawidowska

Międzychód

Iga choruje na mózgowe porażenie dziecięce, niedoczynność tarczycy, niedoczynność nadnerczy, padaczkę lekooporną, pęcherz neurogenny. Jest całkowicie niesprawna ruchowo, ma dużą wadę wzroku.

Niestety Iga ze względu na swoją niepełnosprawność nie potrafi sama wyrazić jakie jest jej marzenie. Jako jej mama staram się zrozumieć jej potrzeby i pomóc w codziennych zmaganiach o lepsze życie.

Iga marzyła o łóżku z materacem

Iga Dawidowska

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adaś Ratajczak

Międzychód

Adaś choruję na  autyzm ma problemy z komunikacją ale zawsze jest uśmiechnięty i kocha spędzać czas ze swoim bratem oraz rodzicami. Uwielbiają jeździć na wieś.  Adaś jest dzieckiem bardzo ruchliwym, ma w sobie ogromne pokłady energii, które pożytkuje w czasie zabawy. Chłopiec chodzi do szkoły w Międzychodzie.

Adaś marzył o domowej trampolinie.

Adas ratajczak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jakub Wójciów

Międzychód

Mama Kubusia podczas porodu miała przeprowadzone  cesarskie cięcie, które było koniecznie ponieważ  nastąpiło zatrucie ciążowe.  Jako niemowlak rozwijał się wolniej od rówieśników  co zaniepokoiło rodziców. Zaczęły  się wizyty u różnych  specjalistów  którzy stwierdzili opóźnienia w rozwoju.  Jakub przeszedł badania genetyczne, kardiologiczne, okulistyczne i neurologiczne. Neurolog stwierdził u chłopca Dziecięce Porażenie Mózgowe. Kuba chodził do przedszkola z oddziałami integracyjnymi a następnie poszedł do  Szkoły Podstawowej, gdzie miał częściowe nauczanie indywidualne.  Po ukończeniu trzech klasy  rodzice przenieśli chłopca do Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego obecnie Kuba uczy się teraz bardzo dobrze. Obecnie chłopiec ma  rehabilitację ruchową i zajęcia Integracji Sensorycznej w szkole, a także jest pod stałą opieką logopedy w szkole i neurologopedy , którego wizyty muszą odbywać się prywatnie co niestety nie jest tanie.  Największym problemem Kuby jest koordynacja ruchowa, motoryka duża i mała. Chłopiec ciągle wymaga pomocy w codziennych czynnościach np przy ubieraniu i myciu itp.

Kubuś bardzo interesuje się lotnictwem całymi dniami mógłby patrzeć w niebo i obserwować latające samoloty przez lornetkę.  Rodzice zabierają Kube często na lądowiska i lotniska, aby mógł poobserwować lądujące i startujące samoloty.

Kuba marzył o zestawie fotograficznym i  aparacie  z dużym przybliżeniem.

Jakub Wojciw

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Igor Knoppe

Igor urodził się w 2005 roku jako zdrowe dziecko. Niedotlenienie mózgu oraz ataki epilepsji (powikłania po ospie wietrznej w 2007roku) spowodowały u niego zaburzenia ruchowe(wiotkość, skolioza)zaburzenia w rozwoju umysłowym, mowy (jąkanie), widzenia(bardzo duża wada wzroku 30% niedowidzenia) oraz zachowania. Brak tolerancji wśród rówieśników spowodowały u syna wycofanie i zamknięcie się w sobie, Ta walka trwa już od 12 lat jednak wierzymy, że będzie coraz lepiej. Pokonujemy barier jakie stawia przed nim codzienność. Pomagamy mu walczyć o „lepsze jutro. Z dnia na dzień Igor jest sprawniejszy i silniejszy. Codzienna rehabilitacja, praca ze specjalistami oraz pobyty na turnusach rehabilitacyjnych małymi kroczkami poprawiają jego stan zdrowia. Marzeniem Igor jest posiadanie rowera z przerzutkami tzw. góral koła 27 lub 27.5cali. W wyniku problemów z równowagą syn dopiero od 3 lat samodzielnie zaczał jeździc na rowerze. Sprawia mu to ogromną przyjemność i satysfakcję. Mogliśmy wspólnie jeździć na wycieczki rowerowe; zwiedzać i obcować z naturą oraz poznawać naszą okolice. Jednak obecny rower niestety uległ poważnemu uszkodzeniu. Zgodnie z zaleceniem lekarzy jazda na rowerze ćwiczy nadal koordynacje ruchową Igora i prace jego mięśni.

Igorowi zakupiliśmy rower miejski.

 

Rok 2020 jest dla nas wszystkich rokiem innym niż wszystkie. Jest to rok trudny nie tylko dla rodzin ale również dla nas. Program Wszyscy Mamy Marzenia powstał po to by pomagać tym, którzy pomocy potrzebują. Postanowiliśmy zrobić wyjątek i spełnić marzenie Państwa Kupka i Pilarskich, którzy chcieli pierwszy raz spędzić wakacje w rodzinnym gronie. Przyjeżdżając i odpoczywając w magicznej Krainie 100 Jezior.

Spełniliśmy marzenie dwóch rodzin i zorganizowaliśmy wypoczynek w kompleksie Olandia razem z rozmaitymi atrakcjami.

Pilarscy

Kupka