Olenderski Poznań 2017 już za nami!

Home 9 Olenderski Poznań 9 Olenderski Poznań 2017 już za nami!

Olenderski Poznań

Po raz II Fundacja Olandia zorganizowała wydarzenie historyczne w Poznaniu pt: ,,Olenderski Poznan”. Wydarzenie miało na celu pokazać nieznaną Kulturę osadników Olenderskich mieszkańcom miasta Poznania oraz turystom pokazanie walorów turystycznych Kraina 100 Jezior
Na płycie starego rynku został przeniesiony skansen Olenderski oraz maszyny rolnicze dodatkowo pokazaliśmy jak wyglądała zagroda Olenderska i stare wygonione zawody rzemieślnicze. Podczas imprezy razem z naszym partnerem Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach organizowaliśmy warsztaty: wikliniarskie, garncarskie, kowalskie, szewskie, produkcji świec i wiele innych całe wydarzenie było prowadzone przez Mieczysława Hryniewicza. Mogliśmy również usłyszeć występy na żywo kapeli koźlarskiej Kotkowiacy oraz występ akordeonowy Zdzisława Babiarskiego. Olenderski Poznań odbył się dzięki Estrada Poznańska, która przyznała grant na organizacje wydarzenia w ramach projektu ,, Kulturalny Stary Rynek”.
Dziękujemy za tak liczne przybycie mamy nadzieje, że kultura osadników Olenderskich stała się bliższa Poznaniakom, a atrakcje które przygotowaliśmy spełniły Państwa Oczekiwania!
Zapraszamy do Krainy 100 Jezior!

Poniżej zobaczcie fotorelacje z całego wydarzenia!