Oliwia Gawrych

Home 9 Podopieczni 9 Oliwia Gawrych

Oliwia urodziła się 23 sierpnia 2008 r. jako hipotrofik z wagą 1550g. Od samego początku towarzyszy Oliwi wzmożone napięcie mięśniowe, wada serca ASDII fossae ovalis oraz wada genetyczna aberracja strukturalna chromosomów pary 4 i 21 trudniejsze w tym wszystkim jest to, że jest jednym z kilkorga dzieci z tą wadą w Europie. Towarzyszą jej także inne choroby niskorosłość (przez którą muszę mieć codziennie podawany hormon wzrostu), wada wzroku nadwzroczność i astygmatyzm obu oczu, atopowe zapalenie skóry wywołane alergią pokarmową. Niestety, jest niewiele produktów, które może spożywać, a te dostępne są bardzo drogie.
Oliwia jest objęta opieką wielu specjalistów, m.in. genetyka, neurologa, endokrynologa, kardiologa oraz okulisty. Wizyta u każdego z nich wiąże się z długimi oczekiwaniami i wydatkami. Chciałaby dorównać swoim rówieśnikom, dlatego ciężko na to pracuję. Często ćwiczy z fizjoterapeutą, neurologopedą, psychologiem i pedagogiem. Czasami wyjeżdżam na turnus rehabilitacyjny. Mimo przeciwności losu jest bardzo wesołą i uśmiechniętą dziewczynką cieszącą się życiem.

Oliwia ma wiele potrzeb, które musimy zakupić w tym roku min: ścieżka sensoryczna, pół jeżyki do stymulacji stóp, mata do hydromasażu oraz oczywiście turnus rehabilitacyjny na który chcemy się wybrać we wakacje.

Przekaż darowiznę dla Oliwi wpłacając dowolną kwotę na konto Fundacji Olandia 49 1090 1388 0000 0001 3199 3542!

Przekaż swój 1% na Fundacje Olandia KRS 0000349926

Pomaganie Jest Fajne!