Maciej Pietrzak

Maciej urodził się 18.01.2009 roku z rozpoznaniem opóźnienia etapów rozwoju fizjologicznych. Od samego urodzenia Maćko był walecznym chłopcem z dnia na dzień mama chłopca odkrywała nowe choroby.

Najcięższą z chorób  jest Zespół Móżdżkowy oraz wada wrodzona ośrodkowego układu nerwowego (brak wykształcenia robaka móżdżku) Maciej jest po przebytej operacji rozszczepu podniebienia  i 2 operacjach na zeza rozbieżnego. Chłopiec ma także niepełnosprawność intelektualną w stopniu znacznym oraz wady mowy i wzroku.

Maciej chodzi za pomocą drugiej osoby(niestety nie ma orientacji w terenie i poczucia zagrożenia) Rodzina jest na etapie uczenia chłopca samodzielności w codziennych czynnościach (jedzenie, ubieranie) pomimo dużych postępów rozwojowych staje się bardzo agresywny, nie panuje nad nerwami.

Na co dzień uczęszcza do szkoły specjalnej, gdzie ma dużo zajęć wspierających. Pomimo tego nadal korzystamy z prywatnej rehabilitacji jak i zajęć sensorycznych oraz logopedycznych. Na dzień dzisiejszy jest pod stałą opieka lekarzy(neurolog, okulista, ortopeda, psychiatra) Przed Mackiem jeszcze bardzo daleka droga do samodzielności.

Mama Macieja Izabela  jest samotnie wychowującą matką nie stać jej na rehabilitacje i turnusy dla Macieja.

Przekaż dowolną darowiznę na konto fundacji Olandia!

Twoja złotówka ma ogromne znaczenie:

Fundacja Olandia

Santander 03 1090 1388 0000 0001 1430 9330