14 września 2018

Edukacja Ekologiczno – kulinarna dla seniorów z województwa Wielkopolskiego

Mieliśmy okazje organizować integracyjne zajęcia warsztatowe dla seniorów w Powiecie Szamotulskim i w Powiecie Międzychodzkim. Każdy z uczestników  miał okazje wziąć udział w zajęciach warsztatowych poświęconym zagadnieniom ekologicznym i kulinarnym. Cykl  różnych warsztatów ekologiczno kulinarnych bazujących na wykorzystaniu produktów zdrowego żywienia od lokalnych małych producentów. Opakowania wykorzystywane w kuchni jak i w codziennym życiu zostały przetworzone, a z nich zostały wyprodukowane przedmioty codziennego użytku. Podczas zajęć wracaliśmy również  do tradycyjnych potraw bazując na lokalnych zdrowych produktach w przystępnych cenach. Seniorzy zostali zintegrowani  oraz nauczyli  się nowych prostych rozwiązań w codziennym życiu. Każdy z uczestników  miał okazje sprawdzić swój stan zdrowia przez analizę składu masy ciała dzięki czemu podczas warsztatów kulinarno – ekologicznych będziemy mogli zobaczyć z jakimi problemami zdrowotnymi borykają się uczestnicy. Zadanie zostało zrealizowane we współpracy z Lokalną Grupa Działania Puszcza Notecka, Środowiskowym Domem Samopomocy, Stowarzyszeniem Homini, Kluby Seniora w Międzychodzie.  Projekt nie doszedł by do skutku, gdy by nie grant z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej i Samorządu Województwa Wielkopolskiego.